הברחה חסרת תקדים נחשפה בנמל אשדוד

שלום בידרמן 1 Comment on הברחה חסרת תקדים נחשפה בנמל אשדוד
14:27
21.09.20
עפר גדנקן No Comments on הגאון ר' זילברשטיין בראש הקו הפתוח של מכבי לקראת יוה"כ

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מכס אשדוד בשיתוף יחידת חקירות מכס ומע"מ ת"א והמרכז סיכלו אתמול ניסיון הברחת ענק של שתי מכולת, בהן מאות אלפי חפיסות סיגריות, קורקינטים ממונעים, תכשירים לטיפול, טלפונים סלולאריים, שעונים, תיקים והכל בשווי שוק של יותר מ- 15,000,000 שקלים.

ההצהרה ברשימון שהוגשה למכס היתה ריהוט גן מסין, אולם המערכת להערכת סיכונים של רשות המסים התריעה על חשד כלשהו והמכולה נשלחה לשיקוף. ואכן מפענח המכס זיהה חריגה בנראות של הסחורה בפועל לבין ההצהרה ברשימון. המכולה נשלחה לבדיקה פיזית, בה נמצא כי בפתח המכולה ישנם פריטי ריהוט שונים כמוצהר, אולם אלו שימשו הסוואה ואחריהם הוסתרה כמות עצומה של סיגריות מסוג מרלבורו בתוך אריזות, שכוסו בבד יוטה כדי להקשות על זיהויים. מדובר על 305,000 חפיסות סיגריות, שהמס בגינן ממנו ניסו להתחמק עומד על כ- 6.5 מיליון ש"ח.

חוקרי יס"מ מכס אשדוד וחקירות מכס ומע"מ ת"א פתחו בחקירה, ממנה עלה כי ישנה מכולה נוספת על שם היבואן ואף עליה הוצהר כי היא מכילה רהיטים. גם המכולה הנוספת נבדקה ונמצאה שיטת הסלקה זהה, קרי רהיטים בחלק הקדמי של המכולה ואחריהם אלפי פריטים מסוגים שונים בהם: 3,100 מכשירי טלפון סלולארי מסוג סמסונג ונוקיה, 97,000 יחידות של כדורים ותכשירים שונים העלולים לסכן את בריאות הציבור, 50 יח' של קורקינטים חשמליים בעלי עוצמה גבוה האסורים ביבוא ללא רישיון, אלפי שעונים, תיקים, ארנקים חגורות ומשקפיים של מותגים בינלאומיים כגון: רולקס פראדה, שאנל לואי ויטון, המפרים סימני מסחר.

החשוד המרכזי, יגאל כהן מירושלים שלפי החשד עומד מאחורי ייבוא שתי המכולות תחת הצהרה כוזבת, במטרה להתחמק מתשלום מס אמת, הובא היום בפני השופטת רבקה גלט מבית משפט השלום בראשון לציון לשם הארכת מעצרו.

בית המשפט הורה על הארכת מעצרו של כהן עד ליום ראשון הקרוב 15.6.14 בשעה 16:00.

בימים הקרובים ייתכנו מעצרים נוספים.

מכולה אשדוד 1 מכס הברחה מכולה אשדוד 2מכס הברחה מכולה אשדוד 3מכס הברחה מכולה אשדוד 4מכס הברחה1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    האם זה קשור לחקירות בנמל אשדוד? האם הוחלפו צוותי העבודה בנמל וכך נתאפשר גילוי ההברחה? נקודה למחשבה!