בסוף זה קרה • הכנסת אישרה: אביגדור ליברמן שר הביטחון

איתי גדסי 1 Comment on בסוף זה קרה • הכנסת אישרה: אביגדור ליברמן שר הביטחון

הכנסת אישרה הערב את מינוי השרים אביגדור ליברמן, צחי הנגבי וסופה לנדבר • 55 הצביעו בעד, 43 נגד וחבר הכנסת בני בגין נמנע • מיד לאחר מכן, הצהירו השרים החדשים אמונים והושבעו לשרים

כזכור, ח"כ בגין שנמנע הערב, התבטא בחריפות בשבוע שעבר נגד מינויו של ליברמן לשר הביטחון, לדבריו, "אני חושב שהרעיון למנות את ליברמן הוא רעיון הזוי, הצעד הזה מבטא חוסר אחריות כלפי מערכת הביטחון וכלפי כל אזרחי ישראל".
12:30
05.03.21
שלמה ריזל No Comments on ‏צרפת: מחבל חמוש בסכין ניסה לתקוף קונים במאפייה כשרה במארסיי – ונוטרל

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בתום דיון ממושך אישרה מליאת הכנסת את מינויו של אביגדור ליברמן לתפקיד שר הביטחון כאשר 55 ח"כים תמכו בבקשה הממשלה, 43 התנגדו וח"כ בני בגין נמנע.

בנוסף אישרה המליאה את מינויה של סופה לנדבר לשרת העלייה והקליטה במקום השר זאב אלקין שימשיך לכהן כשר ירושלים ומורשת, ואת מינויו של צחי הנגבי לשר בלי תיק. מיד לאחר ההצבעה הצהירו אמונים השרים החדשים.

לאחר השבעתו של שר הביטחון ליברמן, הוא מסר הצהרה משותפת יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, הצהרה שעסקה בעיקר סביב הנושא המדיני. מיד לאחר מכן הוא הגיש את התפטרותו מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי, לטובת יוליה מילנובסקי שתכנס במקומו לכנסת.

מכתב ההתפטרות של ליברמן

מכתב ההתפטרות של ליברמן

הבוקר, לאחר שנפתר המשבר הקואליציוני בין הליכוד לבין הבית היהודי, אישרה הממשלה את המינויים. בישיבת הממשלה השרים הצביעו פה אחד בעד מינוי ליברמן לתפקיד הרם.

השבעת השרים מגיעה לאחר שאמש קיבל ראש הממשלה בנימין נתניהו את הצעת הפשרה של שר הבריאות יעקב ליצמן, לפיה ראש הממ"ל יעדכן את חברי הקבינט בהתפתחויות מדיניות וביטחוניות.

כזכור, ח"כ בגין שנמנע הערב, התבטא בחריפות בשבוע שעבר נגד מינויו של ליברמן לשר הביטחון, לדבריו, "אני חושב שהרעיון למנות את ליברמן הוא רעיון הזוי, הצעד הזה מבטא חוסר אחריות כלפי מערכת הביטחון וכלפי כל אזרחי ישראל".

בגין הוסיף: "אני מבין שהנדנדה הזאת של המשא ומתן מדהימה כשלעצמה. שראש הממשלה מעדיף כנראה להמיר קשיי יומיום בניהול קואליציה מצומצמת בקשיים גדולים פי כמה ובסכנות שינבעו מן המינוי הרע הזה. זו דעתי".

לפני ההצבעה הערב, אמר יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג כי "השר בנט גילה לנו שהוא וחבריו בקבינט הם בעצם כמו דחלילים. השר בנט, יכולת ערב כניסתך לממשלה לדרוש נהלים אחרים לקבינט. פתאום אתה מגלה את זה?".

שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ אמר כי "אני מאוד מקווה שהמנתח של ליברמן עשה עבודה טובה ושלא יסתבר לנו, חלילה, שהנה האירועים מותחים את הפתיל יותר מדי, כי המנתח לעולם לא מבטיח שכאשר מאריכים פתיל הוא יהיה יותר חזק, לעתים הוא יכול להיחלש. אני מאוד מקווה שהוא לא ייקרע, כי כאשר הפתיל הזה ייקרע מחדש זה יהיה שוב בגלל חוסר האמינות של בנימין נתניהו וכולנו, חלילה, עלולים לשלם מחיר כבד מאוד".

ח"כ ג'מאל זחאלקה אמר כי "מה הסכנה הגדולה בכניסתו של ליברמן? הסכנה הגדולה היא בנימין נתניהו. בנימין נתניהו, בעידן הנוכחי, בממשלה הנוכחית, שם לו למטרה את הציבור הערבי בישראל, את האזרחים הערבים, והוא מתחרה בליברמן מאז אותו משפט שהם נוהרים באוטובוסים. ראה כי טוב, הוא מרוויח פוליטית מזה, והוא לא מפסיק לדבר. ועם בואו של ליברמן אנחנו נהיה עדים לתחרות בין שניהם, מי יהיה קיצוני יותר. ליברמן לא יוכל לעשות דברים נוראיים יותר ממה שעשה יעלון, ולכן הוא יפנה להסתה ולחקיקה נגד הציבור הערבי וכמובן נגד דמוקרטיה וזכויות אדם. אז הייתה לנו ממשלה עם ראש גזעני אחד, תהיה לנו ממשלה עם שני ראשים גזעניים".

ח"כ איימן עודה אמר כי " אומרים על ראש הממשלה שהוא לחיץ מאוד, עד כדי כך שאחרי כל בעיה קטנטונת הוא מתפרק לחלקים. אז הצוות שלו מתחיל להרכיב אותו מחדש. אבל אנשים רעים סיפרו לי, שבפעם האחרונה החליפו חלקים בחלקים אחרים בגוף שלו מלמטה למעלה, עד כדי כך שהוא מקבל החלטות כל כך בעייתיות אפילו עבורו. אני יכול להסכים עם ליברמן רק בדבר אחד: שהוא אמר על ראש הממשלה שהוא רמאי ושקרן. שמעתי מאנשים, מסטודנטים שהיו בתקופתו של ליברמן שהוא מדבר גבוהה גבוהה, אבל הוא פחדן, שפן, מוג לב, בורח בהתחלת כל הפגנה. אז אני סומך על הילדים במחנות הפליטים ג'באליה וקלנדיה, שיעשו לו קרקס".1 תגובות

מיין תגובות