מזל טוב: יו"ר חדש לועדת החוץ והביטחון בכנסת

איתי גדסי No Comments on מזל טוב: יו"ר חדש לועדת החוץ והביטחון בכנסת

ועדת החוץ והביטחון, אישרה היום, פה אחד, את המלצת ועדת הכנסת, כי ח"כ אבי דיכטר יכהן כיו"ר הוועדה, במקומו של ח"כ צחי הנגבי, אשר הושבע אמש כשר בממשלת ישראל • "אין ראוי ממנו לתפקיד"

השר הנגבי כיהן כיו"ר ועדת החוץ והביטחון לראשונה ב-2006, ובמהלך העשור האחרון היה יו"ר הוועדה בכנסת ה-17, ה-18 וה-20.
23:10
24.02.21
בנצי לייזרוביץ No Comments on שריפה פרצה בבניין מגורים בב"ב: שני ילדי חולצו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ועדת החוץ והביטחון, אישרה היום (שלישי), פה אחד, את המלצת ועדת הכנסת, כי ח"כ אבי דיכטר יכהן כיו"ר הוועדה, במקומו של ח"כ צחי הנגבי, אשר הושבע אמש כשר בממשלת ישראל.

דיכטר ישמש גם כיו"ר ועדת המשנה לשירותים חשאיים. למרות שנתניהו הודיע כי ימנה את ח"כ ענת ברקו לתפקיד. זאת לאחר דרישתו של דיכטר להחזיק גם בועדה יוקרתית זו.

השר הנגבי כיהן כיו"ר ועדת החוץ והביטחון לראשונה ב-2006, ובמהלך העשור האחרון היה יו"ר הוועדה בכנסת ה-17, ה-18 וה-20.

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי יואל אדלשטין בירך ואמר: "צחי הוא יו"ר מנוסה וניהל את הוועדה ביד רמה תקופה לא קצרה ואני רוצה להודות לו על כך. פה הישיבות סגורות ולא מחפשים פה כבוד או כותרת אלא עוסקים בעבודת קודש הרחק מאור הזרקורים. ח"כ דיכטר, הוא מינוי כל כך מתבקש, כמי שכל חייו היה במקומות הכי רגישים וגם צבר ניסיון פרלמנטרי וממשלתי בתפקידים רבים. מאחל לך רק שהתקופה שלך בוועדה תהיה כמה שיותר משעממת, כי זה מה שכל עם ישראל מייחל לו".

יו"ר הוועדה הנכנס, ח"כ דיכטר, לשעבר ראש השב"כ, השר לביטחון פנים והשר להגנת העורף, אמר לאחר ההצבעה: "אני מקבל עלי את התפקיד בחרדת קודש, דווקא מפני שאני בוועדה הזו כבר 20 שנה מכיוונים שונים – החל מראש אגף אבטחה בשב"כ אחרי רצח רבין דרך ראש השב"כ וכמובן כשר להגנת העורף, וכחבר הוועדה ויו"ר של ועדות משנה שלה. אני  מודה לכולכם על האמון".

בהמשך בירכו חברי הוועדה את היו"ר הנכנס, ובהם ח"כ ענת ברקו אשר בירכה: "מברכת על מינויו של אבי ואין ראוי ממנו לתפקיד. הוועדה בידיים מקצועיות של אדם הגון ורציני שאני מכירה יותר מ-30 שנה. אנחנו איתך ובטוחה שתרוץ קדימה בצורה המקצועית ביותר".0 תגובות