הרב הראשי: "מתווה הכשרות החדש ירומם את הכשרות הממלכתית"

איתי גדסי No Comments on הרב הראשי: "מתווה הכשרות החדש ירומם את הכשרות הממלכתית"

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו אומר היום בכנס רבני הערים בכינר כי "מתווה הכשרות החדש הוא זה שירומם את הכשרות הממלכתית" הרב לאו הוסיף: "לצערי, ישנם רבנים, גם כאלה שמשמשים כרבני ערים, שלא קראו את המתווה הכשרות החדש ובוחרים לתקוף את המתווה"

8:35
24.02.20
דוד קליגר No Comments on ילד הפלא והגיטריסט בביצוע live ללהיט החדש של יונגערליך • צפו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הרב הראשי הראשי לישראל הרה"ג הרב דוד לאו שליט"א לרבני ישראל בכנס הרבנים של הרבנות הראשית לישראל. "מתווה הכשרות החדש הוא זה שירומם את הכשרות הממלכתית".

"אנחנו לא נרתעים מהבגצי"ם, מיום כניסתי לתפקידי כרב ראשי אני פועל לשיפור מערך הכשרות הממלכתית. עשינו זאת במערך שחיטת חו"ל, במערך המצוות התלויות בארץ. הבג"ץ שימש רק כזרז עבור המערכת."

עוד הוסיף הרב לאו, "לצערי, ישנם רבנים, גם כאלה שמשמשים כרבני ערים, שלא קראו את המתווה הכשרות החדש ובוחרים לתקוף את המתווה, זאת שטחיות, "כך לא מוסיפים יהדות. לא זו דרכה של תורה".

"הוועדה ישבה על המדוכה שנה שלמה ושמעה את כלל הגופים העוסקים בכשרות בישראל, כולל אלו שנחשבים לליברלים ואף קוראים להפריט את מערך הכשרות ולביטול מונופול הרבנות, הוועדה הגיעה למסקנה כי המתווה החדש הוא זה שיציל את מערך הכשרות הממלכתית."

את הדברים אמר הרב הראשי לישראל הרה"ג הרב דוד לאו שליט"א בכנס "רבנות, משפחה וקהילה" של הרבנות הראשית המתקיים לראשונה לרבני הערים והמועצות המקומיות במלון כינר.0 תגובות