מרן חכם שלום כהן לרב העיר טבריה: "צריך להתפלל על רון קובי"

איתי גדסי No Comments on מרן חכם שלום כהן לרב העיר טבריה: "צריך להתפלל על רון קובי"

עקב רמיסת השבת ההולכת ומתמשכת בעיר טבריה, עלה רב העיר הגרמ"צ בוחבוט למעונו של מרן נשיא מועצת חכמי התורה מרן חכם שלום כהן לקבל את הכרעתו כיצד לנהוג | על ראש העיר אמר מרן חכם שלום כהן: "צריך להתפלל עליו"

המרא דאתרא בחדרו של נשיא מועצת חכמי התורה
0:31
10.08.20
שלמה ריזל No Comments on שר הפנים הלבנוני התפטר; בית הכנסת העתיק ביירות נהרס בפיצוץ

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

עקב רמיסת ודריסת השבת ברגל גסה ההולכת ומתמשכת בעיר טבריה על ידי ראש העיר רון קובי מידי שבת בפתיחת עסקים ומרכזי בילוי בשבת וכוונתו להקים קווי תחבורה ציבורית שיעבדו בשבת, עלה רב העיר הגרמ"צ בוחבוט שליט"א למעונו של נשיא מועצת חכמי התורה מרן חכם שלום כהן שליט"א לשטוח בפניו ולהיוועץ כיצד ואיך לפעול אל מול התופעה של חילול כבודה של השבת ההולכת וגדלת בעיר ומה מוטל על התושבים לנהוג אל מול חילול השבת לנגד עיניהם.

מרן חכם שלום כהן שליט"א שמע בצער רב על רמיסת כבוד השבת בעיר והזדעזע. במשך דקות ארוכות התעטף מרן בשתיקה והתבטא בכאב "איך יהודי יכול להגיע לשפל שכזה להתריס נגד השבת, השבת היא מקור הברכה, מסכן מי שלא מבין מה זה שבת. צריך להתפלל עליו". אמר מרן כשדמעות זלגו מעיניו לנוכח החילול השם הגדול בעיר.

במהלך השיחה סיפר רב העיר למרן כי אבותיו של ראש העיר היו רבנים גדולים והוא ההיפך מכך כשכל מטרתו חילול שמו יתברך. "איך יוצאים בנים כאלה?" אמר מרן בכאב גדול והוסיף "חכמים ציוו אותנו להתפלל על צאצאינו וצאצאי צאצאינו, כמה צריך להשקיע בכך ולהקפיד להתפלל על זה מעומק הלב".

מרן חכם שלום כהן הוסיף וקרא לחזק ולעורר בימים אלו על שמירת השבת בכל בית בישראל. "אנחנו צריכים להתחזק בכבוד השבת. אם אנחנו נקבל קבלה של חיזוק לכבודה של השבת זה ישפיע על כולם בע"ה", אמר מרן ובירך את רב העיר שימשיך להביע את האמת ללא מורא תוך כדי חיזוק התושבים בשמירת השבת ובקבלה של חיזוק שתשפיע על שמירת השבת בעיר.

בסיום הביקור חיזק מרן את רב העיר והביע שוב את כאבו העצום. "דעו לכם אני מתפלל עליכם כל יום. הדבר הזה גורם לי צער גדול מאד ומדיר שינה מעיניי", אמר לגרמ"צ בוחבוט.0 תגובות