נתניהו עם המראתו: "איראן במשבר צבאי חמור בגלל הסנקציות"

איתי גדסי No Comments on נתניהו עם המראתו: "איראן במשבר צבאי חמור בגלל הסנקציות"

עם המראתו לועידה ל"שלום וביטחון במזרח התיכון" שנערכת בפולין, בחסות אמריקאית, בה ישתתפו נציגי מדינות ערב וסגן נשיא ארה"ב | נתניהו התייחס לתקיפה אמש בסוריה ואישר שישראל פעלה כנגד איראן | נתניהו התייחס להידוק הקשרים עם מדינות האזור והמלחמה המוצלחת מול איראן | נתניהו אף ביקר בחריפות את העצימת עיניים האירופאית מול הסכנה האיראנית

ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: פלאש 90
22:46
21.09.20
איתי גדסי No Comments on ח"כ ביטון נגד ראה"מ: "אל תברח מאחריות"; זוהר קורא להוצאתה מהליכוד

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הערב (שלישי) לועידה החשובה לשלום וביטחון במזרח התיכון שמכנסת ארה"ב בפולין את רוב מדינות האזור וישראל בראש, מדובר בתזמון מצוין מבחינת נתניהו עם האיומים האיראנים שגוברים מידי יום, זה הזמן להציג את הברית האסטרטגית מול איראן עם מדינות האזור תחת חסות ארה"ב. לפני ההמראה חשף נתניהו כי תקיפת בית החולים בסוריה אמש, נעשתה על ידי צה"ל. ככל הנראה פעלו לוחמי חיזבאללה באזור.

ראש הממשלה התייחס לאיום האירני מסוריה ואמר: "איראן שולחת לנו איומים ביום המהפכה ה-40, הם איימו להחריב את תל אביב וחיפה, ואמרתי שהם לא יצליחו בזה, אבל אם הם ינסו, אז אני חוזר ואומר שזה יהיה יום המהפכה האחרון שהם יחגגו, המשטר הזה".

המלחמה באיראן יום יום: "אנחנו מפעילים הרבה מאוד אמצעים והרבה מאוד גורמים נגד התוקפנות האיראנית, נגד הניסיון שלהם להתחמש בנשק גרעיני, בטילים בליסטים. את פעולות הטרור שלהם באירופה אנחנו חושפים פעם אחר פעם, וגם את הניסיונות שלהם להתבסס בסוריה אנחנו בולמים פעם אחר פעם, יום אחרי יום".

היחסים עם מדינות האזור: "היחסים שלנו עם מדינות האזור כולן, חוץ מסוריה, הם יחסים טובים מאוד והתיאורים שמתוארים כאילו יש לנו נתקים איתן, הם ההפך מהמציאות. המציאות היא שהיחסים האלה הולכים ומתהדקים. איני אומר שהם כולם גלויים, הם לא כולם גלויים. אבל חלק מזה גלוי, ואיך אומרים? אפשר לראות את זה מעל פני השטח, אפשר לראות את זה באוויר".

הועידה – הצלחה ישראלית אמריקנית: במהלך הועידה יפגש נתניהו עם נציגי מדינות האזור הערביות ויתכנסו לצילום משותף יחד, נתניהו התייחס לקיום הועידה ואמר, "אני חושב שעצם קיום הוועידה הזאת שבה ישראל, ארה"ב, מדינות שונות בעולם ומדינות באזור יושבים במקום אחד, באולם אחד ודנים על נושא אחד שהוא לדעתי הנושא החשוב ביותר לביטחון הלאומי שלנו, זה הישג חשוב מאוד. אני מאוד מעריך את היוזמה האמריקאית שאני מלווה אותה ואני שותף לה חודשים ארוכים".

שאלה: מה ייחשב הצלחה בכנס הזה? רה"מ: "עצם קיומו. מה ייחשב הצלחה? הפעולות שאנחנו עושים לבלום את איראן. אנחנו בולמים את איראן".

אנחנו פועלים כל יום, כולל אתמול, נגד איראן. כל הזמן. נגד איראן ונגד הניסיונות שלה להתבסס באזור. וגם אני יכול להגיד לכם חד משמעית שהלחץ הכלכלי מורגש, בניסיונות של איראן נגדנו משום שאנחנו רואים את השבר הכלכלי משפיע גם שם. אנחנו רואים קיצוץ של תקציבים, קיצוץ של כוחות, משיכה של כוחות, ואנחנו רואים את זה בכל הזירות מסביב לעולם".

איראן לא מצליחה: נתניהו לכישלון האיראני באזור, "בלי יוצא מן הכלל. אנחנו רואים את זה בסוריה, אנחנו רואים את זה בלבנון, אנחנו רואים את זה גם בעזה ורואים את זה גם במערכות של נשק, מערכות נשק חשובות מאוד שאיראן מתקשה להציב בין השאר בגלל הבעיות התקציביות, קודם כל בגלל ההתנגדות האקטיבית הצבאית של ישראל".

שאלה: האם מדינות מערב אירופה והאיחוד האירופי עוצמות עיניים לנוכח מה שאיראן עושה? רה"מ: "עוצמות עיניים? הן שמות כיסוי בכוח. איך אפשר להתייחס לזה אחרת? הן פשוט מתעלמות מהעובדה שאיראן מפעילה חוליות טרור בתוך המדינות שלהן. באותה העת המדינות של אירופה מחזרות אחר איראן ומנסות למצוא לה כל מיני מעקפים לסנקציות האמריקאיות".

ישראל מגנה על אירופה מאיראן: "אם יש דבר שהוא אבסורדי זה הדבר הזה. אנחנו גם חושפים, אני לא מסתיר את זה, ישראל בפעולותיה, וזאת המדיניות שלנו, היא זאת שחושפת את רשת הטרור האיראנית באירופה ובעולם בכלל, אבל קודם כל באירופה. ואנחנו מפנים את זה לשירותי הביון של אירופה, גם הצלחנו לעצור כמה מקרים כאלה".

עוד הוסיף נתניהו: "והממשלות הללו באירופה יודעות היטב שאיראן היא מדינה טרוריסטית שפועלת ללא שום סייג, ויש בזה איזה הבעת זלזול עמוקה של איראן מול ממשלות אירופה. כאילו "זה לא משנה מה נעשה לכם, אתה תבואו ותתחננו אלינו". זה חייב להשתנות. אולי, ואני מקווה, שהכינוס הזה יהיה התחלה של שינוי".0 תגובות