מ"מ המפכ"ל: "אין מקום להפרות סדר, לחסימות צירים ולאלימות"

בנצי לייזרוביץ 1 Comment on מ"מ המפכ"ל: "אין מקום להפרות סדר, לחסימות צירים ולאלימות"

מ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן שיגר היום איגרת למפקדי המשטרה בה כתב כי יש דין ודרך למחות, וכי עד כה המשטרה הכילה את האירועים, אך לא יינתן מקום לחסימות צירים או אלימות • "ישנה החובה לשמור על זכויות הציבור וזכויות האזרחים"

ניצב מוטי כהן צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
0:06
12.08.20
יעקב הרשלר No Comments on ספר תורה לע"נ שר הדתות ר' דוד אזולאי ז"ל יכנס להיכל הישיבה בעכו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

מ"מ מפכל המשטרה רב ניצב מוטי כהן שיגר לפני זמן קצר מכתב אל מפקדי המשטרה ברחבי הארץ, בו התייחס למחאות וההפגנות ברחבי הארץ, וכתב "אנחנו נמצאים בעיצומה של משימה משטרתית – לאומית מתמשכת, משימה מורכבת ומשמעותית.

"כמשטרה במדינה דמוקרטית ושומרת חוק, אנחנו מחויבים לשמור על איזון עדין בין מתן אפשרות למחאה לגיטימית לבין אכיפת הפרת חוק. איפוק והכלה זו עוצמה המחייבת אותנו כאנשי מקצוע ומאפשרת מחאה לגיטימית. אלא שבמדינת חוק – יש דין ויש דרך למחות. לצד זכויות המפגינים, ישנה החובה לשמור על זכויות הציבור וזכויות האזרחים.

מוטי כהן הוסיף: "אין מקום לפגיעה בנציגי שלטון, מוסדות ורכוש, ובעיקר אין מקום להשתלחות נטולת כל רסן. ביומיים האחרונים הכלנו, על מנת לאפשר מחאה- ואתם, המפקדים והשוטרים פעלתם באופן מעורר הערכה- נחושים, מקצועיים ואמיצים. חלקכם אף נפצעתם תוך ההפגנות האלימות והמשכתם לתפקד לצד חבריכם.

"באירועים האחרונים, חלק מציבור המפגינים, שהינם פורעי חוק, ניצלו בציניות את הרצון שלנו לאפשר מחאה לגיטימית, ופעלו באלימות קשה נגד שוטרים ואזרחים תוך הפרות סדר קשות וחסימות צירים.

"לא יינתן מקום להפרות סדר, לחסימות צירים ולגילויי אלימות. נמשיך להקפיד על מידתיות והבחנה בין מי שמבקש למחות כדין במדינה דמוקרטית ובין מי שמסית ונוהג באלימות, תוך שימוש באמצעים העומדים לרשותנו. האירועים לא הסתיימו ואתגרים נוספים עוד לפנינו. אני סומך עליכם ויודע כי תמשיכו לנהוג במקצועיות כפי שעשיתם עד היום. שולח החלמה מהירה לכל הפצועים, ובטוח כי יחד נוכל לכל אתגר שנידרש לו.1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    לך הביתה , פחדן , הפקרת את כולנו ! לא הכלה , לא איפוק ולא מילים יפות , פחד, רפיסות אבדן הדרך.