העברת מחנה צריפין: 1,200 דונם כבר פונו לטובת הקמת שכונה חדשה

קובי פינקלר No Comments on העברת מחנה צריפין: 1,200 דונם כבר פונו לטובת הקמת שכונה חדשה

משרד הביטחון וצה"ל, ממשיכים בפינוי החלק המרכזי של מחנה צה"ל בצריפין: למעלה מ-200 דונמים במרכז המחנה יפונו וימסרו לרשות מקרקעי ישראל, לטובת הקמת שכונה חדשה בת כ-1,100 דירות בראשון לציון

20:27
21.09.20
איתי גדסי No Comments on קרעי נגד גנץ: "התמיכה בהפגנות בכדי להפיל את הימין ואת ראה"מ""

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

אגף התכנון בצה"ל בשיתוף עם אגף מבצעים, לוגיסטיקה ונכסים (אמון) ואגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון, ממשיכים בפרויקט הלאומי לפינוי מחנות צה"ל בצריפין. עד כה פונו למעלה מ-1,200 דונמים ומאות אלפי מ"ר של מבנים ותשתיות, לטובת הקמת אלפי יחידות דיור ושטחי מסחר.

בשבועות האחרונים מפונה מרכז מחנה צריפין, הכולל את סמליו הגדולים שבהם עברו מאות אלפי חיילים לאורך כל שנות המדינה: מתחם המרכז המסחרי, האנדרטה לזכרם של הנופלים בקרבות על מחנה סרפנד (כיום צריפין). המבנים ההיסטוריים הוכרזו כמבנים לשימור. הם ישמרו בתצורתם המקורית ויהוו חלק בלתי נפרד משכונת המגורים שתוקם בעתיד על שטח המחנה המתפנה.

אבי מערבי, ראש חטיבת שיווק ופינוי מחנות באגף אמון: "בסיס צריפין חולש על כ-3,200 דונמים וזהו המחנה הגדול ביותר שמשרד הביטחון פינה מאז קום המדינה. על שטחי המחנה ששוחררו כבר נבנות שכונות מגורים חדשות. בשנים הקרובות נפנה עוד אלפי דונמים לטובת פיתוח עירוני וכלכלי".

סא"ל גילנת קריף, ראש ענף ניהול פרויקטים באגף ההנדסה והבינוי: "מדובר במבצע לוגיסטי שבו לוקחים חלק מספר רב של קבלנים. הוא כולל מאות רבות של מבנים ועשרות קילומטרים של כבישים ותשתיות מים וחשמל. אנחנו שמים דגש מיוחד בעבודה על ההיסטוריה והמורשת של מחנה צריפין, על מנת להבטיח שסמליו ישומרו לטובת הדורות הבאים".

פינוי מרכז מחנה צריפין במספרים: למעלה מ-200 דונמים, כ-40 אלף מ"ר בנוי ולמעלה מ-100 אלף מ"ר תשתיות. הפינוי כולל את בית הספר למשפט, סדנא 791, מוסכי חוץ, בית הספר אורט חימוש ואת המרכז המסחרי.

 0 תגובות