הסוקר פילבר: "נתניהו מחזק את גוש הימין – ליברמן בסכנה"

קלמן טלר 1 Comment on הסוקר פילבר: "נתניהו מחזק את גוש הימין – ליברמן בסכנה"

הסוקר שלמה פילבר התייחס לאפשרות של בחירות שלישיות וניתח את האפשרויות הפוליטיות. לדבריו "הליכוד ללא נתניהו לא יחצה את רף 25 המנדטים, כל שאר המנדטים הם בזכות המותג החזק בישראל – נתניהו" | על ליברמן: "יש לו 4 מנדטים מהמגזר הרוסי בהליכה לבחירות נוספות הוא יכול לאבד לפחות 2 מנדטים"

23:10
01.12.20
איתי גדסי No Comments on השר אשכנזי: "כחול לבן לא תעמוד יותר מנגד, נצביע על פיזור הכנסת"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הסוקר שלמה פילבר התייחס למגמות האחרונות שמסתמנות בסקרים לקראת מערכת בחירות שלישית וחסרת תקדים במדינה: "הסקרים הפכו למשעממים. יש סוג של קיפאון והתבצרות של הבוחר הישראלי במעמדות שלו. העובדה שהמערכת הפוליטית נכנסה לאיזשהו לימבו וחוסר יכולת להכריע – לא מעניינת את הבוחר. הוא לא משנה את עמדתו".

על האשמה להילכה לבחירות אומר פילבר: "כולם מדברים על מי אשם ובסקרים מופיעים שני שמות, ליברמן ונתניהו. אנשי המרכז-שמאל כמובן מאשימים את נתניהו בכך שאין ממשלת אחדות, אך מעניין לגלות שאנשי הימין לא מאשימים את גנץ אלא את ליברמן".

עוד הוסיף, "המנדטים של ליברמן במערכת הבחירות האחרונה הורכבו מ-4 מנדטים של הציבור הרוסי, אליהם הוא הוסיף את פליטי 'כולנו' שלא הצטרפו לליכוד ובחרו במפלגת ימין-מרכז אחרת, את הבנים של צעירי העולים שחזרו אל ליברמן ומצביעי שמאל-מרכז שחשבו שליברמן יצליח לטפל בנושאי דת ומדינה. מה שקורה עכשיו הוא מאוד מעניין ומאוד מסוכן לליברמן". את הדברים אמר בריאיון ל103FM אצל סיוון כהן.

היחלשות לליברמן האם יירד ל4 מנדטים?: "ל-4 לא אבל אנחנו כן רואים היחלשות של שני מנדטים לפחות. אנשי המרכז שמאל שקיוו שליברמן יפיל את נתניהו סימנו וי וכעת הם יכולות לחזור למפלגות הבית שלהם. מצד שני, בגלל שליברמן חידד לחלק ממצביעי הימין את המושג 'שלטון הימין בסכנה', אנשים מבינים שזה יכול באמת יכול לקרות ולכן ייתכן שנצפה גם חזרה הביתה לכיוון הליכוד. בכך ליברמן מפסיד שני מנדטים, אחד לימין ואחד לשמאל".

איך יראה הליכוד בלי נתניהו? "יש פער גדול מאוד בין המותג ליכוד למותג נתניהו. בוחרי ליכוד קלאסיים מחזיקים כ-25 מנדטים. שאר המנדטים הם בזכות המותג נתניהו שהוא המותג החזק ביותר בפוליטיקה הישראלית. ברגע שנתניהו לא יעמוד בראשות הליכוד, חלק מהבוחרים יעברו למפלגות לוויין אחרות כמו הימין החדש, ימינה, הבית היהודי או אביגדור ליברמן".

הצלחה לליכוד למרות כתבי האישום: "הוא תמיד היה מותג חזק יותר מהליכוד. גם אחרי כתבי האישום יש תחושה לא טובה נגד מערכת המשפט שמתרגמת בתמיכה והתחזקות של גוש הימין. בפועל אנחנו עדיין במשטר קואליציוני והקולות שיעזבו את הליכוד יישארו בגוש הימין והמשמעות היא ששום דבר לא ישתנה במפה הפוליטית".

 1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    העובדות הם :
    שעד ימי נתניהו היה הליכוד 40-48 מנדטים.
    (כל הטובים נפלטו בימי ביבי : בגין יעלון מרידור כחלון ..)
    רק סער יחזיר את הימים הטובים.