עשרות מוסדות נסגרו ביומיים: ר"ע פ"ת נפגש עם מנהלי מוסדות בעיר

איתי גדסי 1 Comment on עשרות מוסדות נסגרו ביומיים: ר"ע פ"ת נפגש עם מנהלי מוסדות בעיר

מספר ישיבות, סמינרים, בתי ספר ותלמודי תורה נסגרו בעיר פתח תקווה, לאחר שחולי קורונה התגלו בתוכם. ראש העיר רמי גרינברג נפגש עם מספר מנהלי מוסדות וביקש מהם לעקוב באדיקות יתר אחר כל גילוי של תסמין. בעירייה חוששים מהתפשטות בכל העיר

20:27
21.09.20
איתי גדסי No Comments on קרעי נגד גנץ: "התמיכה בהפגנות בכדי להפיל את הימין ואת ראה"מ""

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

עם החל הגל השני של המגיפה להתפשט החלו מספר מוסדות חינוך בארץ להיסגר עם איתור חולי קורונה בשטחם, בימים האחרונים שוטף את מוסדות החינוך בעיר פתח תקווה גל חולים שגורם לבידודם של מאות אנשים בביתם, בעקבות העלייה בתחלואה היום (שלישי) ראש העיר רמי גרינברג הידוע בטיפול המהיר בסגירת מוסדות ציבור מחשש להדבקות בעיר, נפגש עם מספר מנהלי מוסדות בעיר וביקש מהם לעקוב באדיקות יתר אחר כל גילוי של תסמיני הנגיף בקרב התלמידים.

ראש העיר הזכיר בדבריו את התפרצות הקורונה בגימנסיה בירושלים – שהייתה גורם משמעותי או תסמין מובהק להתפרצות 'הגל השני', וטען כי להבנתו שליטה בהתפרצות הנגיף במוסדות החינוך יכולה כיום להועיל רבות בשליטה בקצב ההדבקה הכללי בעיר, ואף למנוע אותה.

העירייה פרסמה את מוסדות החינוך בהם התגלו חולי קורונה רק ביומיים האחרונים:

יום שני 6/7/20: במהלך היום נמצאו חולי קורונה בישיבות, בבתי ספר – בית יעקב, ובכמה גני ילדים במרכז העיר ובשכונות גני הדר ותקומה. המוסדות נסגרו עד להודעה חדשה.

בישיבה לצעירים משכנות התלמוד של הרב בן חמו ברחוב דובנוב, התגלה תלמיד חולה קורונה בשיעור ב', הישיבה תיסגר. תלמידי השיעור מחוייבים בבידוד עד ה 16/7, ונדרשים להיבדק ולעדכן את הישיבה. אחים ואחיות של תלמידים משיעור ב' אינם מורשים ללכת למוסדות חינוך.

בישיבה לצעירים (נחלת אשר) של הרב זנובסקי ברחוב דון יוסף התגלה חולה קורונה בשיעור א'. הישיבה נסגרה עד להודעה חדשה. תלמידי השיעור מחוייבים בבידוד וביצוע בדיקות ועדכון הרשויות. בני משפחות התלמידים משיעור א' אינם מורשים להיכנס למוסדות חינוך בעיר.

בבית הספר 'בית יעקב' בגני הדר אומתו שתי תלמידות כחולות קורונה. בכיתה ג-1 ובכיתה ז-2. בית הספר נסגר עד להודעה חדשה. התלמידות והסגל מהכיתות הנ"ל חייבות בבידוד וצריכות לבצע בדיקות קורונה ולעדכן בתוצאות את בית הספר והעירייה. בני משפחות התלמידות מהכיתות הללו אינם מורשים להגיע למוסדות החינוך.

שתי תלמידות נוספות מבית הספר 'בית יעקב' במרכז העיר – רוטשילד, שנסגר בתחילת השבוע, התגלו כחולות קורונה. אחת בכיתה ג' והשנייה בכיתה ה'. בית הספר כאמור נסגר, תלמידות הכיתות הנ"ל והדגל חייבות בבידוד, ומתבצעות בדיקות לגילוי קורונה אצל תלמידות בית הספר – כדי שניתן יהיה לבחון את פתיחת בית הספר מחדש.

בגן שרה מרציאנו (מרכז העיר) של רשת הגנים אגו"י, רחוב הרצל 22, התגלה ילד חולה מאומת לקורונה. הגן נסגר. הילדים והצוות חייבים בבידוד ולבצע בדיקות ולעדכן את הרשויות. אחים ואחיות של ילדים מהגן אינם רשאים להגיע למוסדות חינוך.

בגן 'הנסיך הקטן' ברחוב פפר 8 בשכונת תקומה בעיר, התגלתה סייעת חולת קורונה. הסייעת הייתה בגן החובה במתחם של הגננת מיכל שלומי. ילדי הגן והצוות מחוייבים בבידוד ולבצע בדיקות קורונה ולעדכן את הגן והעירייה. אחים ואחיות של ילדי הגן הזה אינם מורשים להיכנס למוסדות חינוך אחרים. בנוסף במתחם הגן הזה היו עוד 6 כיתות גן נוספות. בכדי למנוע אפשרות להתפשטות הנגיף, הוחלט שגם 6 הכיתות הנוספות ייסגרו עד להודעה חדשה. נעדכן בהתפתחויות.

במעון של עמותת קן ברחוב מוסטובוי (מרכז העיר) בכיתת מעון שנקראת 'הכתומה', נמצא ילד חולה קורנה. הילד היה בפעם אחרונה במעון ביום רביעי שעבר: 1/7. על ילדי הכיתה והצוות להכנס לבידוד ולבצע בדיקות קורונה בהקדם ולעדכן את המעון והעירייה בתוצאות. הבידוד יהיה עד ה 15/7 כולל. אחים ואחיות של ילדי המעון מהכיתה הכתומה אינם מורשים להיכנס למוסדות חינוך אחרים.

ב’גן חיה' – גלאי 4-5, של ת"ת 'דרך ישרים' ברחוב טרומפלדור 64, (מרכז העיר) התגלה ילד חולה קורנה. הגן נסגר. על ילדי הגן והצוות להכנס לבידוד עד ה 15/7 ולבצע בדיקות קורונה ולעדכן את העירייה והנהלת הגן. אחים ואחיות של ילדי הגן אינם רשאים להכנס למוסדות חינוך.

יום ראשון 5/7/20: תלמוד תורה 'ברכת יעקב' ברחוב הרצל נסגר עד להודעה חדשה. כל התלמידים והסגל של כיתה ד' חייבים בבידוד ולבצע בדיקות קורונה ולהעביר תוצאות להנהלת המעון והעירייה. אחים, אחיות והורים של תלמידי הכיתה אינם רשאים להיכנס למוסדות החינוך. נעדכן בהתפתחויות.

בית הספר 'בית יעקב' במרכז העיר – רוטשילד, נסגר עד להודעה חדשה בעקבות גילוי קורונה. התלמידות מכיתה ח-3 ומכיתה ג-5 חייבות בבידוד וצריכות לבצע בדיקות קורונה ולעדכן את בית הספר והעירייה. האחים והאחיות של התלמידות מכיתות אלו אינם רשאים להיכנס למוסדות החינוך.

במעון 'שירת פנינה' שברחוב סלומון 12, בכיתת הבוגרים המוגדרת בשם "כחול" – הכיתה נסגרה. כל אנשי הצוות והילדים בכיתה חייבים בבידוד (עד ה 14/7, כולל) ומחוייבים לבצע בדיקות מול קופות החולים ולהעביר תוצאות להנהלת המעון והעירייה. עד לתוצאות רשמיות מכלל הילדים והצוות הכיתה לא תיפתח שוב. האחים והאחיות של ילדי הכיתה אינם רשאים להיכנס למוסדות החינוך.

'גן-מכינה' של רשת הת"ת 'ברכת יעקב', אצל הגננת נחמי מרחוב הרצל במתחם ברכת יעקב, הגן נסגר עד להודעה חדשה. כל ילדי הגן והצוות חייבים בבידוד ולבצע בדיקות קורונה ולעדכן בתוצאות את הגן והעירייה. האחים והאחיות של ילדי הגן אינם רשאים להיכנס למוסדות החינוך.

גן טרום-טרום של ’ברכת יעקב’ ברחוב האורים של הגננת שפי, הגן נסגר (ראשון, 5/7) עד להודעה חדשה. כל הילדים והצוות חייבים בבידוד ולבצע בדיקות קורונה ולעדכן את הגן והעירייה. האחים והאחיות של ילדי הכיתה אינם רשאים להיכנס למוסדות החינוך.

כזכור, ראש העיר רמי גרינברג הוביל לראשונה את הנוהל לבידוד קרובי משפחות המבודדים שאינם שוהים בהפרדה בתוך הבית – ממוסדות החינוך. אחריו נקטו כך ראשי ערים נוספות שהבינו שרק כך נצליח לבודד ולנתק את שרשראות ההדבקה.1 תגובות

מיין תגובות
  1. 1

    מפורש נגד משרד הבריאות