ב"ב: ועדה של רבנים ורופאים תפקח על קיום ההנחיות בישיבות

צבי טסלר No Comments on ב"ב: ועדה של רבנים ורופאים תפקח על קיום ההנחיות בישיבות

במאמץ אחרון למניעת סגירת עולם הישיבות בעיר ב"ב, הקימה העירייה ועדת ראשונה מסוגה שתורכב מרבנים בכירים ורופאים. הוועדה תקבל את ממצאי צוות הפיקוח העירוני, על קיום ההנחיות בישיבות ותקבל החלטות בעניין

צילום: פלאש 90
20:27
21.09.20
איתי גדסי No Comments on קרעי נגד גנץ: "התמיכה בהפגנות בכדי להפיל את הימין ואת ראה"מ""

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

במאמץ אחרון להביא למניעת סגר על העיר החרדית הגדולה ביותר וסגירת הישיבות, נוכח אחוזי התחלואה ההולכים וגדלים בעיר, הכריזה עיריית ב"ב לראשונה על השלמת הקמתה של ועדה רפואית הלכתית שתתווה מדיניות פיקוח ואכיפה ותוביל לפעילות בטוחה של הישיבות.

הוועדה הורכבה מרבנים ורופאים בכירים שילבנו יחד את הצרכים הרפואיים ויבחנו כל מקום באופן פרטני ומדוקדק, לצד רגישות קהילתית של שמירה על ערכי הקהילה החרדית המקדשת את לימוד התורה ופעילות הישיבות.

בכירי הרבנים שירכיבו את הצד התורני הלכתי של הועדה הם בכירי הדיינים הנחשבים לחזקים ובולטים בקו ברור ובלתי מתפשר: הרב שריאל רוזנברג, הרב יהודה סילמן, הרב מסעוד בן שמעון, הרב מנדל שפרן, הרב נתן בן סניור והרב סיני הלברשטאם.

לצידם יכהנו סגל רופאים בכירים בהם:

פרופ' ג'יהאד בשארה – מנהל המחלקה למחלות זיהומיות בבית החולים בלינסון

ד"ר תמר גוטסמן – מנהלת המחלקה למחלות זיהומיות בבית החולים השרון

ד"ר סילביו פיטליק – יועץ רפואי לבי"ח מעייני הישועה והרצליה מדיקל סנטר

ד"ר משולם הרט – מומחה אימונולוגיה ורפואת ילדים

פרופ' בכיר נוסף העובד עם מ. הבריאות, יקבל את אישור המשרד ויצטרף גם הוא לוועדה.

צוות הרופאים יחד עם בכירי הרבנים מכל החוגים בבני ברק יבחנו את נקודות התורפה וכל גורם אפשרי לתחלואה, יחד עם מערך פיקוח נרחב ועתיר סמכויות לשמירה בלתי מתפשרת על הכללים.

מדובר בוועדה הראשונה מסוגה בציבור החרדי תהיה בעלת סמכות רפואית והלכתית נרחבת לייעץ למוסדות ועיריית בני ברק, לפקח על התנהלות הישיבות בשמירה על כללי הבריאות וההקפדה על המתווה החדש ורתימה נכונה ומתועלת של פעילות אכיפה רחבה ביותר לשמירת החוק לצד הערכה ושמירה על חיי התורה בעיר.

אמש הוקם צוות הפיקוח שכבר היום יצא לסיורי פתע בשורה של בתי כנסת וישיבות, כשהוא עוקב באופן ישיר אחר יישום הוראות מ. הבריאות וקיום הנהלים. נתוני הפיקוח יובאו באופן יומיומי לוועדה הצפויה להוביל החלטות פרטניות וכלליות משמעותיות ביותר במטרה לשטח את העקומה ולהוביל לשינוי עירוני כולל.

ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין אמר לאחר השלמת הקמת הוועדה: "אנו מקימים היום חומה גבוהה ועיקשת מול גל התחלואה. נשמר על עולם התורה מכל משמר, אך לא נרפה ולא נניח עד שבס"ד נביא לשינוי ולהאטה במספר הנבדקים. הוועדה זוכה לגיבוי מלא של גדולי הדור, ולסיוע עירוני הכולל גם סיוע אכיפתי".0 תגובות