יכולות מתקדמות: לוין הריגול המתקדם הפך למבצעי

קובי פינקלר No Comments on יכולות מתקדמות: לוין הריגול המתקדם הפך למבצעי

שלושה חודשים לאחר שיגורו המוצלח של לוין הריגול "אופק 16" והתמונות האיכותיות ששלח, מנהלת החלל במפא"ת במשרד הביטחון העבירו את השליטה על הלוין לידי יחידת 9900 בחיל המודיעין

צילום: משרד הביטחון

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

שלושה חודשים לאחר שיגורו המוצלח לחלל ובתום תהליך בדיקות מדוקדק ומתוכנן מראש, השלימו היום (ראשון) מנהלת החלל במפא"ת שבמשרד הביטחון והתעשייה האווירית את הכשרת לוויין התצפית 'אופק 16' להפעלה מבצעית בחלל.

בטקס מצומצם, שנערך תחת מגבלות הקורונה בחדר הבקרה של הלוויין, במפעל 'חלל' של התעשייה האווירית ביהוד, מסרו ראש מנהלת החלל 'אתגר' במפא"ת את 'מפתחות' הלוויין לידי מפקד יחידה '9900' – יחידת המודיעין הגיאוגרפי חזותי של אגף המודיעין בצה"ל.

הלוויין "אופק 16" הינו לוויין תצפית אלקטרואופטי בעל יכולות מתקדמות. בלוויין מותקנת מצלמה פרי פיתוח וייצור של חברת "אלביט מערכות", בעלת איכות טובה ביותר, עם מאפייני יחס ביצועים למשקל הטובים ביותר הקיימים בשוק.

מאז שיגורו לחלל ב-6.7.2020 עבר הלוויין הליך מתוכנן מראש ומוצלח של בדיקות בחלל (In Orbit Testing) על ידי התעשייה האווירית, מפא"ת ואמ"ן. במסגרתו שלח הלווין תמונות רבות באיכות מצויינת, שהוכיחו את יכולותיו במתארים מגוונים.

ראש מנהלת החלל במפא"ת, מפקד יחידת 9900, סמנכ"ל התעשייה האווירית, מנהל מפעל חלל ומפקד נוסף מיחידה 9900.0 תגובות