דרמה בגבול: צה"ל חשף מנהרת טרור התקפית בשטח ישראל

קובי פינקלר No Comments on דרמה בגבול: צה"ל חשף מנהרת טרור התקפית בשטח ישראל

בימים האחרונים כוח הנדסי של צה"ל חשף מנהרת טרור התקפית שחדרה מרצועת עזה עשרות מטרים אל תוך שטח ישראל. דובר צה"ל הבהיר כי למנהרה כלל לא היה פתח וכי היא לא היוותה איום על תושבי העוטף | תיעוד מהשטח

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

דרמה של ממש התחוללה בימים האחרונים בגבול עזה על ציר המכשול התת קרקעי, בימים האחרונים חשף צה"ל מנהרת טרור התקפית בגבול רצועת עזה שחצתה לשטח ישראל.

מדובר במנהרה שנחשפה בגבול הרצועה אל מול חאן יונס המנהרה חוצה עשרות מטרים לשטח ישראל אך לא חצתה את המכשול התת קרקעי. המנהרה חצתה את ציר הוברס חדרה עשרות מטרים אל תוך שטח ישראל אך נתקלה בקיר התת קרקעי.

ואז בעקבות אינדיקציה שעלתה במכשול, 'המנהרה אותרה' כפי שאומר דובר צה"ל 'הודות לרכיבים האלקטרוניים הנמצאים על המכשול הכוללים למעשה שלושה מרכיבים: גדר אינדואקטיבית, קיר תת קרקעי ומרכיבים נוספים'.

בתגובה כוחות הנדסיים של צה"ל פעלו היום במרחב הגדר ואיתרו את מנהרת הטרור.

בצבא מדגישים שבשום שלב המנהרה לא איימה על תושבי העוטף ואינם יודעים לומר מי הוא הגורם שבנה וחפר את הגדר.

דובר צה"ל הדי זילברמן אומר שבעוד חמישה חודשים המכשול יהיה מוכן לחלוטין וזו עוד הוכחה לחשיבות הגדר והמכשול. בצה"ל מדגישים כי אין למנהרה פתח וכי היא בעומק עשרות מטרים, צה"ל צפוי לנטרל את המנהרה כבר בימים הקרובים.

יש לציין כי מאז מבצע "צוק איתן" צה"ל איתר והשמיד עשרים מנהרות טרור. המכשול התת קרקעי המיוחד שממשיך להיבנות לכל אורך גבול הרצועה ויסתיים בעוד כחמישה חודשים, הוא ייחודי וראשון מסוגו בעולם שנותן מענה חסר תקדים לאיום המנהרות האסטרטגי.0 תגובות