וועדת הכנסת אישרה: ניתן יהיה לפטור בקר גבול מלעבוד בשבת

איתי גדסי No Comments on וועדת הכנסת אישרה: ניתן יהיה לפטור בקר גבול מלעבוד בשבת

במהלך דיון בוועדת הכנסת על עבודת בקרי הגבול, חברי הכנסת שלמה קרעי ובצלאל סמוטריץ' הסתייגו מהצע"ח שמחייבת את בקרי הגבול לעבוד בשבת, ותיקנו בחוק כי יהיה אפשר לפטור אותם מכך. הוועדה אישרה את ההסתייגויות

ח"כ איתן גינזבורג
ח"כ איתן גינזבורג צילום: צילום: דוברות הכנסת, עמוס בן גרשום
16:27
08.03.21
ארי טננבוים No Comments on נמואל: החתונה שהתקיימה במטבח

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ועדת הכנסת בראשות ח"כ איתן גינזבורג (כחול לבן) דחתה היום (שלישי) את בקשת יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה ח"כ מיקי חיימוביץ' (כחול לבן) לקבוע כי הסתייגויותיהם של חה"כ בצלאל סמוטריץ' ושלמה קרעי להצעת חוק הכניסה לישראל, שיאפשר לפטור בקר גבול מעבודה בשבת הינם נושא חדש.

לטענת ח"כ בצלאל סמוטריץ', הצעת חוק הכניסה לישראל מאפשרת להכריח בקר לעבוד בשבת. אף שבפועל לא כופים על עובדים לעבוד בשבת.

הצעת החוק שהוגשה מטעם הממשלה, מבקשת להסדיר את סמכויותיהם של בקרי הגבול כלפי העוברים במעברי הגבול בחקיקה ראשית, סמכויות שבפועל יש לבקרים מתוקף צו של שר הפנים.

חה"כ בצלאל סמוטריץ' ושלמה קרעי הציעו להוסיף לנוסח הצעת החוק סמכות שתאפשר לקצין ביקורת הגבולות או לממונה, לפטור בקר גבול מלעבוד בשבת.

יו"ר ועדת הפנים ח"כ מיקי חיימוביץ' חששה מפני השפעות רוחב שיהיו לתוספת לחוק ביחס לשוטרים וכבאים. אך לעומתה, חה"כ בצלאל סמוטריץ' ושלמה קרעי הבהירו כי התיקון המוצע, נקודתי לבקרי הגבול בלבד. סמוטריץ' הוסיף כי ההצעה הינה על דעת שר הפנים ואנשי המקצוע.

בנוסף, ח"כ שלמה קרעי הציע להסיר מהחוק את הסעיף שמסמיך את שר הפנים להעניק לעולים חדשים דרכון, עד אשר העולה יגור בארץ פרק זמן שיקבע. לדבריו, "מגיעים ארצה אנשים שמתחזים לעולים חדשים, מקבלים דרכון, סל קליטה זכות הצבעה ונעלמים. זה ההזדמנות לבטל את הדבר הזה. לא ניתן לכם להמשיך לעשות קומבינות". אמר קרעי.

חברי הכנסת יוליה מלינובסקי ואלעזר שטרן התנגדו להצעה בטענה כי ההצעה אינה קשורה להצעת החוק. הדיון היה סוער בוועדה.

בשיתוף פעולה של חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה, חברי הוועדה דחו את בקשת יו"ר ועדת הפנים וקבעו כי הצעותיהם של סמוטריץ' וקרעי אינם נושא חדש. לאור ההחלטה, אין מניעה להכניס את הסעיף המוצע לנוסח הצעת החוק. יצויין כי ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) שהתנגד להצעה, הגיש בקשה להצבעה חוזרת. (רביזיה) ההצבעה החוזרת תידון במועד אחר.0 תגובות