כתב אישום הוגש נגד ערבי ישראלי שניסה לבצע פיגוע בהר הבית

ישראל רובין No Comments on כתב אישום הוגש נגד ערבי ישראלי שניסה לבצע פיגוע בהר הבית

ערבי ישראלי כבן 20 תושב רהט, תכנן פיגוע בהר הבית, תוך שהוא מעדכן את אשתו ואת חבירו הקרוב. הערבי נעצר בסמוך לשער האריות ע"י כוחות הביטחון לאחר שעורר את חשדם. כתב אישום הוגש נגדו על ניסיון רצח

The Temple Mount compound, site of the Al Aqsa Mosque and the Dome of the Rock, in Jerusalem's Old City, on November 2, 2019. Photo by Sliman Khader/Flash90 *** Local Caption *** ??????? ?????? ?? ???? ?? ???? ???? ???? צילום: Sliman Khader/Flash90
22:44
13.04.21
איתי גדסי No Comments on נשיא המדינה: "עשיתי נפשות להשבתם של הנעדרים"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הותר לפרסום: פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד אזרח ישראלי ערבי, ואליד אבו מדיעם, בן 20 מרהט, אשר הגיע לעיר העתיקה בירושלים, כשהוא מצויד בסכין ובמברג, והיה בדרכו להר הבית לבצע פיגוע ממניע לאומני ולמות כ"שאהיד".

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של נסיון רצח שהוא מעשה טרור והחזקת סכין.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין אלכס דרנבוים, הצעיר הערבי החליט לבצע פגוע כנגדשכנגד יהודים בהר הבית ולמות כ"שאהיד".

בתאריך 6.11.20, החליט הנאשם להוציא לפועל את תכנית הפיגוע באותו לילה, ולגרום למותו של שוטר או חייל, באמצעות דקירה בסכין בצוואר.

טרם יציאתו לירושלים, ניגש הנאשם לאישתו, סיפר לה על תכניתו לבצע פיגוע, נפרד ממנה לשלום, וביקש ממנה לא לספר לאיש על התכנית. אשתו ניסתה להניא אותו מתכניתו, אך ללא הואיל.

הנאשם הצטייד בסכין יפנית, התקשר לחבר וביקש ממנו לעשות לו טובה ולהסיעו לירושלים על מנת להתפלל. הנאשם אף חיפש לרכוש גז מדמיע וסכין, אך לא מצא בשעת לילה.

במהלך הנסיעה, התנהגותו של הנאשם עוררה את חשדו של החבר, אשר שאל את הנאשם אם הוא מתכנן לבצע פיגוע. הנאשם השיב בחיוב ואז החבר עצר את הרכב ואמר לנאשם לרדת ולחשוב שוב על מעשיו.

מיד לאחר מכן, טען הנאשם כי צחק עליו ושהוא נוסע לירושלים על מנת לפגוע באדם אחר. הצעיר הערבי הוציא מברג מתא ברכב והסתיר אותו בבגדיו, לא ענה לשיחות ולהודעות מאשתו, ואף כתב לה שאם תגלה אודות התכנון שלו, היא מגורשת.

מכתב האישום עולה, כי החבר הסיע את הנאשם לשער שכם "באב אלעמוד", הנאשם ירד מהרכב סמוך לשעה 1:00 בלילה והחל לצעוד ברחובות העיר העתיקה עד שהגיע סמוך לשער האריות, כשהוא מחפש אחר הכיוון להגיע למסגד אלאקצא בהר הבית.

השוטרים שביצעו סיור במקום הבחינו בנאשם, אשר עורר את חשדם, והנאשם נעצר.

התיק נחקר ע" יחידת פח"ע ימ"ר נגב במשטרת ישראל ושירות הביטחון  הכללי.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.0 תגובות