קריית גת תורחב: דרעי: "אבן שואבת למגוון אוכלוסיות"

איתי גדסי No Comments on קריית גת תורחב: דרעי: "אבן שואבת למגוון אוכלוסיות"

המועצה הארצית לתכנון ובנייה החליטה לאשר את תמ"א 35 / 3 לטובת פיתוח של קרית גת לכיוון צפון ודרום וכן להפקיד שינוי לתכנית המתאר המחוזית שתאפשר את קידומה של תכנית המתאר הכוללנית החדשה לעיר. אריה דרעי: "קריית גת תהפוך לאבן שואבת למגוון אוכלוסיות"

אריה דרעי צילום: פלאש 90
17:23
13.04.21
איתי גדסי No Comments on ח"כ גפני ליו"ר הכנסת: "הטל סנקציות כנגד ח"כ גלעד קריב"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

המועצה הארצית לתכנון ובנייה קיבלה היום (שלישי) החלטה להמליץ לממשלה, על הרחבת המרקם העירוני של קריית גת וכן על הגדלת שטחי הפיתוח של העיר.

המועצה השתכנעה, לאור תוספת הפיתוח המתוכננת לעיר, ניתן היקף ראוי של 'שטח פתוח מיוחד' אשר יאפשר מענה לפנאי ונופש לרווחת תושבי העיר והמרחב ולפיכך ההחלטה כוללת הרחבה של המרקם העירוני של קריית גת בתמ"ךתא 35 גם לשטח שמצפון מערב לעיר.

המועצה הארצית, לאחר ששמעה את המוזמנים ודנה בשינוי לתכנית המתאר המחוזית, השתכנעה בחשיבות קידומה של התכנית, הן כמענה לצורכי הפיתוח של העיר קרית גת בטווח הארוך למגוון מגזרי אוכלוסייה, הן לצורך הרחבת שטחי התעסוקה של העיר והן עבור שטחים  של פנאי ונופש לאוכלוסיית העיר, שעיקרם לאורך נחל לכיש, זאת במסגרת הגדרת "שטח פתוח מיוחד".

השינוי בתמ"א 35 ולתכנית המתאר המחוזית, עליהן החליטה המועצה הארצית צפוי לייצר ודאות לגבי כיווני הפיתוח של העיר על בסיס ראיה תכנונית כוללת וצופה פני עתיד ויאפשרו את קידומה של תכנית המתאר הכוללנית לישוב.

המועצה הארצית רואה חשיבות בפריסת הפיתוח העירוני בצפונה, במערבה ובדרומה של העיר, אותו ניתן יהיה לקדם במקביל וברצף לפיתוח העירוני הקיים.

שר הפנים, אריה דרעי אמר לאחר ההחלטה: "החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה תסייע לקרית גת להתפתח צפונה, מערבה ודרומה ולהפוך לאבן שואבת למגוון אוכלוסיות שמשוועות לפתרונות דיור באזורים נגישים תחבורתית ולמרכזי תעסוקה משמעותיים. קרית גת חייבת לקבל מענה אמיתי במסגרת הסכמי הגג לאור הדיור המואץ שיקודם במסגרתה".



0 תגובות