איום חמור: נשיא תוניס האשים את היהודים במצב בחוסר היציבות

אבי יעקב No Comments on איום חמור: נשיא תוניס האשים את היהודים במצב בחוסר היציבות

על רקע המצב הכלכלי הקשה, נשיא טוניסיה החדש קייס סייד נשא דברים בפני ההמון והאשים את היהודים בחוסר היציבות המדינה. ארגונים יהודיים ובהם 'ועידת רבני אירופה' גינו את דברי הנשיא סייד והביעו דאגה לשלומה של הקהילה היהודית

ביקור משלחת רבני אירופה בלשכתו של רבה של תוניס
15:40
13.04.21
ארי טננבוים No Comments on חינם לכל דורש: המקרר החברתי המיוחד

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

דאגה בעולם היהודי בעקבות דברי נשיא טוניסיה קייס סייד בגנות יהודי ארצו. בסיור שערך נשיא טוניסיה החדש קייס סייד הבוקר (שלישי) האשים סייד בפני ההמון בשכונת מגוריו 'מנהילה' בבירה תוניס את היהודים בפומבי באחריות לחוסר היציבות במדינה. בעיר מתקיימות הפגנות אלימות נגד הממשלה עקב המצב הכלכלי המלוות במעשי ביזה.

ארגונים יהודיים ובהם 'ועידת רבני אירופה' גינו את דברי הנשיא סייד והביעו דאגה לשלומה של הקהילה היהודית בתוניסיה. בהודעה שפרסמה כותבים ראשי הועידה כי; 'ועידת רבני אירופה' מביעה את דאגתה העמוקה בעקבות דבריו הפומביים שנשא נשיא תוניס, קאיס סייד, הבוקר, והאשים את היהודים באחריות לחוסר היציבות במדינה – הועידה קוראת לנשיא תוניסיה לחזור בו מדברים אלה, המהווים איום מיידי על שלמותם הפיזי והמוסרי של אזרחי יהודי תוניסיה'.

נשיא הועידה ורבה של מוסקבה הגאון רבי פנחס גולדשמידט אמר כי 'ממשלת תוניסיה היא הערבה לביטחונם של יהודי המדינה; דברי הנשיא מאיימים על שלמותה של אחת הקהילות היהודיות הוותיקות בעולם'.

הקהילה היהודית בתוניסיה בראשות רבה של תוניסיה הרה"ג רבי חיים ביתאן מרוכזת ב'רובע היהודי הגדול' שבאי ג'רבה המאוכלס כולו ביהודים שומרי תורה ומצוות. מהקהילות המופלאות והעתיקות בתבל.

והיא מאופיינת בשמירה הדוקה על מסורת ישראל אלפי שנים. מאז פרוץ המגיפה התושבים נשמעו בצייתנות להוראות משרד הבריאות כפי שגובשו ע"י ועד הקהילה בראשות הרב ביתאן . משרד הבריאות עם ועד הקהילה החליטו על שורה של צעדים חשובים למניעת התפשטות המחלה באי.0 תגובות