מחאה: 7 מנהלי בי"ח לא ישתתפו בטקס הוקרה על המאבק בקורונה

צבי טסלר No Comments on מחאה: 7 מנהלי בי"ח לא ישתתפו בטקס הוקרה על המאבק בקורונה

מנהלי 7 בתי החולים הציבוריים החליטו, לאות מחאה, להחרים את טקס ההוקרה של משרד הבריאות ושר הבריאות בנוכחות ראש הממשלה עבור הנהלות בתי החולים שהתמודדו עם משבר הקורונה, "לא ייתכן שיד אחת של המדינה תלטף ותוקיר ותעניק לנו תעודות, והיד השנייה – לא רק שאינה מסייעת, אלא סוגרת את הברזים"

בית החולים "מעייני הישועה"
20:58
16.05.22
אסתי פלד No Comments on ח"כ גמליאל על פרשיית ילדי תימן: "אות קין על מדינת ישראל"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

7 מנהלי בתי החולים הציבוריים שערי צדק והדסה בירושלים, לניאדו בנתניה, מעייני הישועה בבני ברק, ובי"ח נצרת (האנגלי), המשפחה הקדושה (האיטלקי) וסנט ונסנט דה פול (הצרפתי ) בנצרת, החליטו שלא להשתתף בטקס ההוקרה לבתי החולים על המאבק בקורונה בהשתתפות ראש הממשלה כמחאה על חוסר תקצובן לאחר המשבר הבריאותי הגדול ביותר.

נציגי בתי החולים אומרים, כי "למרות המאמץ העצום שהושקע בשנה האחרונה, שגבה מבתי החולים שלנו תקציבים גדולים ומשמעותיים, לא השכילה ממשלת ישראל לסייע ולהעביר לנו מימון מספק. בתי החולים האלה שוב מחזרים אחר הפתחים ואינם זוכים לתמיכה שהובטחה להם שוב ושוב. לא זאת אף זאת, המדינה שולחת אותם לקבץ תרומות לשם מימון הפעילות השוטפת שלהם".

עוד הוסיפו כי "עם קבלת ההזמנה לאירוע של משרד הבריאות שיתקיים ביום ראשון, קיבלנו החלטה שלא להשתתף בטקס במחאה על המשבר התקציבי שיצרה הממשלה לבתי החולים הציבוריים, זאת לאור העדר יכולת לעמוד בהתחייבויות כלפי ספקים ונותני שירותים. טקס הוקרה אינו יכול לממן הוצאות" הבהירו.

נציגי בתי החולים מסבירים את היעדרותם, "אנו מאמינים שהשתתפותנו תיראה מגוחכת בשעה זו של אובדן היכולת לשלם לספקים עבור ציוד ותרופות, מה שפוגע באוכלוסייה החלשה של החולים שאינה יכולה לזעוק, והזקוקה לטיפול בבתי החולים. אין שום סיבה לחגיגות בימים שבהם אנו מתחננים לסיוע שהובטח רק לפני מספר חודשים ונחתם רשמית מול שר האוצר".

לכן מבהירים הנציגים, "לא ייתכן שיד אחת של המדינה תלטף ותוקיר ותעניק לנו תעודות, והיד השנייה -, לא רק שאינה מסייעת, אלא סוגרת את הברזים, מונעת תקציבים ופוגעת בחולים שהם ציפור נפשם של בתי החולים הציבוריים".

"אנו קוראים, פעם נוספת, לפתרון המשבר והעברת התקציבים שהובטחו לנו. לרווחתם של כל אזרחי ישראל". אומרים נציגי בתי החולים הציבוריים.0 תגובות