נציגי החקלאים בסיעת הציונות הדתית: "האוצר הורג את ענף החקלאות"

איתי גדסי No Comments on נציגי החקלאים בסיעת הציונות הדתית: "האוצר הורג את ענף החקלאות"

נציגי החקלאים השתתפו בישיבת סיעת של הציונות הדתית במסגרת מאבקם ברפורמה שמקדם ליברמן שתפגע אנושות בחקלאות בישראל, יו"ר המפלגה סמוטריץ' אמר לנציגים: "פגיעה בחקלאות היא פגיעה בציונות"

צילום: פלאש 90
21:39
21.10.21
יעקב ריבלין ואבי בלום No Comments on מרתק: צמד מגישי "פילפוליטיקה" בשיח על דמותו של הרב שך זצ"ל

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

גזירות ליברמן: במסגרת ישיבת סיעת הציונות הדתית היום (שני) השתתפו נציגי החקלאים שהעלו את הקשיים הרבים שעולים מהרפורמה ואת הפגיעה הקשה שצפויה לספוג החקלאות הישראלית.

יו"ר הציונות הדתית ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ אמר לנציגי החקלאים כי "הסיעה תעמוד מאחורי החקלאים בכל כוחה ותפעל במסגרת דיוני התקציב למנוע את הפגיעה בישובי הספר וההתיישבות העובדת. ההתיישבות היתה מאז ומעולם ליבת העשייה הציונית ולכן פגיעה בחקלאות היא פגיעה בציונות".

ח״כ אופיר סופר, הציונות הדתית וחבר בשדולת החקלאות אמר בישיבה: "כל הרפורמה הזאת לא עושה שום דבר בהקשר בנושא פערי התיווך. מאז שעבדתי בקטיף בתור ילד ידעתי שמוכרים את האגס במחיר נמוך והוא נמכר בפי 3. יש לנו תפקיד שזהו ישוב הארץ וחקלאות זה ישוב הארץ".

סופר הוסיף, "מדובר פה בתמיכה ישירה עלובה, עושים צחוק מהחקלאים- ככה החקלאים לא יוכלו להתמודד מול החקלאים באירופה. יזמתי דיון של ועדת הכלכלה באביבים על מנת שחברי הכנסת יבינו על מה מדובר ולשמחתי היו״ר, מיכאל ביטון נענה לבקשתי".

מוטי אלקבץ, מזכיר ארגון מגדלי העופות אמר: "באירופה לקח 3 שנים להוציא את הרפורמה הזאת לפועל. הממשלה הזאת קיימת חודש והיא כבר עושה רפורמה מרחיקת לכת ללא הדברות עם החקלאים".

אליעזר ברט, מנכ״ל חסלט ׳עלי קטיף׳ ותושב עוטף עזה אמר: "האוצר הורג את ענף החקלאות. הרשתות מעדיפים עגבניות מטורקיה ונותנים מכה לחקלאים הישראלים. עלות המעביד שלנו על פועלים תאילנדים הם 10,000₪ פי כמה ממקומות אחרים".

יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח אמר בישיבה: "לא הקימו את החקלאות בחוק ההסדרים ולא יפרקו בחוק ההסדרים. לא ניתן יד לרפורמה ההרסנית".

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים אמר בדיון: "כל ראשי המועצות האזוריות התגייסו למאבק. אני מתחייב שהרפורמה לא תעבור כפי שהיא מוגשת.
מאז ומתמיד ידעו החקלאים כי את הזריעה אנחנו עושים בדמעה. כזו היא החקלאות. אבל תמיד גם האמנו שנקצור ברינה. לא האמנו ולא שיערנו שתגיע רפורמה כזאת שתשנה את המשוואה. הזורעים בדמעה – בדמעות יקצורו".

יו״ר המגזר העסקי והתאחדות האיכרים, דובי אמיתי אמר בישיבה: "מי שאשם במחירים לצרכן הם רשתות השיווק ואני קורא לשרי האוצר והחקלאות להקים ועדה שתבדוק מי קובע את המחירים לצרכן ואחרי שיסיקו מסקנות נשב ומדבר על רפורמה. אני כחקלאי מקבל על אגס ארבעה שקלים ורשתות השיווק מוכרות אגס ישראלי ב-10 שקלים ואגס מתוצרת חוץ ב-13 שח ומעלה".

אבשלום וילן, מזכ״ל התאחדות חקלאי ישראל אמר: "פערי התיווך הם בלתי נתפסים, חקלאים מוכרים אגסים ב-4 שקלים ואילו ברשתות הם נמכרים ב-14 שקלים".

בישיבה השתתפו: דובי אמיתי, יו״ר המגזר העסקי והתאחדות האיכרים, ניר מאיר, מזכיר התנועה הקיבוצית, אבשלום (אבו) וילן מזכיר התאחדות חקלאי ישראל, עמית יפרח יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, שי חג׳ג׳, יו״ר מועצה איזורית מרחבים ויו״ר השלטון האזורי, מוטי אלקבץ מזכיר ארגון מגדלי העופות ואליעזר ברט מנכ״ל חסלט אמר.0 תגובות