הותר לפרסום: קצין ולוחם צה"ל נפצעו באורח קשה בפעילות באזור ג'נין

קובי פינקלר No Comments on הותר לפרסום: קצין ולוחם צה"ל נפצעו באורח קשה בפעילות באזור ג'נין

קצין ולוחם צה"ל נפצעו הלילה באורח קשה בהתקלות עם מחבל פלסטיני במהלך מבצע המעצרים הנרחב ביהודה ושומרון. הפצועים פונו במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית חולים

הפרות סדר בג'נין. ארכיון צילום: פלאש 90
15:01
27.05.22
מערכת האתר No Comments on פרשת במדבר: להיות שלווים ושמחים בכל מצב | צפו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הותר לפרסום כי קצין ולוחם צה"ל מיחידה מיוחדת נפצעו הלילה (בין שבת לראשון) באורח קשה במהלך התקלות עם מחבל כחלק ממבצע בכפר בורקין ופשיטות למעצר מחבלים השייכים לתשתית צבאית של החמאס שתכננה לבצע פעילות טרור. הפצועים פונו במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית חולים והודעות נמסרו למשפחותיהם.

ד"ר האני בחות', מנהל מערך הטראומה בבית חולים רמב"ם עדכן על מצבם של הפצועים: "שני הלוחמים במצב קשה ויציב כתוצאה מפציעות חודרות במקומות רבים בגוף שלהם. בוצעו מספר ניתוחים בפצועים, כרגע לא נשקפת סכנה לחייהם".

דובר צה"ל מסר כי נסיבות האירוע יתוחקרו כחלק מתחקור המבצע.

שר הביטחון בני גנץ מסר בתגובה לאירוע: "‏צה"ל פעל הלילה ביחד עם השב"כ וכוחות מיוחדים של מג"ב, מול חולית טרור של ארגון חמאס ומנע הוצאה לפועל של פיגועים. אני מבקש לאחל רפואה שלמה לשני הפצועים מהמבצע ולחזק את משפחותיהם. נמשיך לפעול מול הטרור בכל מקום שינסה להרים את ראשו, ובכל זירה, בכדי להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל".

ח"כ יואב בן צור הגיב: "יחד עם כל עם ישראל מתפלל לרפואת החיילים שנפצעו הלילה במהלך פעילות מבצעית. והן אל כביר לא ימאס תפילת רבים".

ח״כ אופיר סופר (הציונות הדתית): "מתפלל להחלמתם של לוחמי צה"ל שנפצעו הלילה במבצע שמנע פיגוע קשה.
‏כחברה וכמדינה אנו חייבים רבות ללוחמי צה"ל שעומדים בקו החזית ונמצאים במגע מול האויב ומסכנים עצמם יומם ולילה. חובתנו לשמר את מערכת הערכים הזו ואף לחזק אותה".

ח"כ קטי שטרית (הליכוד) הגיבה: "‏מתפללת יחד עם כל עם ישראל לרפואתם והחלמתם של החיילים שנפצעו הלילה בפעילות מבצעית בג'נין".

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית): "כשבנט נכנע לחמאס -יש פצועים בשטח. כשבנט שולח את גנץ להתרפס בפני אבו מאזן – יש פצועים בשטח. כשבנט ממריא לאו"ם, "בלי בריסטולים", אבל עם רוח רופסת – יש פצועים בשטח. בנט, תתעורר. טול אחריות ותתפטר. מתפללת שולחת את איחוליי להחלמתם המהירה של הפצועים".

כזכור, במהלך הלילה ביצעו כוחות צה"ל ושב"כ מעצרים בחמישה מוקדים בסביבות ג'נין ורמאללה, כולם קשורים לאותה תשתית של פעילי חמאס שהייתה, על פי דיווחים, התרעה מודיעינית שבכוונתם לבצע פיגוע. לפחות ארבעה מהם נהרגו במהלך הפעילות הלילה על ידי כוחות הביטחון.

על פי מה שמתברר, חמשת האירועים החמורים קרו הלילה בהתנגשויות של מחבלים עם חיילי צה"ל ומשטרת ישראל שפעלו בגזרת יהודה ושומרון. סדרת האירועים החלה כאשר במהלך הלילה לפני השעה חצות לוחמי יחידת דובדבן הצבאית, יצאו למבצע ללכידת מחבל חמוש בעיר ג'נין. המחבל נעצר ללא חילופי אש.

הראשון שבהם התרחש לאחר חצות, אז יצאו כוחות הביטחון לארבעה מבצעים שונים; שניים מהם באזור ג'נין ושניים באזור כפר דאן. בכפר דאן, השתתף כוח של יחידת דובדבן במקביל לכוח של אותה יחידה שפעל בג'נין. דובר צה"ל מוסר כי  "במהלך קרב יריות בברוקין, במהלך הקרב מחבל פצוע בידינו, המחבל נתפס עם נשקו. לפנות בוקר, מחבל נוסף נהרג בחילופי האש שנמשכו באזור ברוקין".

האירוע הבא קורה באזור קבטייה, כוח של הימ"מ ומג"ב של המשטרה עוצרים מחבל חמוש, בצורה חלקה וללא נפגעים. האירוע האחרון קורה בבידו קטאנה , לא רחוק מהר הדר, שלושה מחבלים חמושים הרוגים, ללא נפגעים לכוחותינו.

מפקד הלילה הזה הוא מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון, המבצע הוא מבצע משותף גם לשב"כ וליחידת מסתערבים. שניים מהאירועים עדיין מתרחשים.

במענה לשאלות אומרים בדובר צה"ל כי זאת חולייה של חמאס, ועדיין לא ברור בדיוק מיוחס להם. ובגלל שמדובר בחמאס, בניגוד לאירועים לפני שבוע שנעצרו המחבלים הנמלטים ושם היה מדובר בג'יהאד האיסלאמי, זאת תשתית פעילות חבלנית עוינת שבצה"ל יושבים עליה כבר הרבה זמן.

לפי גורמים בצה"ל מיד יש צפי לירי רקטות מרצועת עזה: "אני חושב שגם הפעם זה בהחלט אפשרי, בגלל שמדובר בתשתית חמאס והרוגים של חמאס, אומנם באיו"ש. לנו יש כוונה להפריד בין איו"ש לעזה ולחמאס יש כוונה לעשות את הקישור בין המקומות" אומר תא"ל רן כוכב.

ראש הממשלה, נפתלי בנט התייחס לאירועים: "כוחות הביטחון פעלו הלילה ביהודה ושומרון כנגד מחבלי חמאס שעמדו להוציא לפועל פיגועי טרור בטווח הזמן המיידי. החיילים והמפקדים בשטח פעלו כמצופה מהם, חתרו למגע ואנו מגבים אותם באופן מלא".0 תגובות