"גבעוני": שיר יום השנה למותו של הנער אהוביה סנדק

שמחה סינגר 2 Comment on "גבעוני": שיר יום השנה למותו של הנער אהוביה סנדק

לקראת יום השנה בה קיפח את חיו הנער אהוביה סנדק ז"ל במהלך היתקלות עם שוטרים, שיר החדש בשם "הגבעוני" רואה אור בימים אלה | את השיר מבצע הזמר זיו יחזקאלי "הגבעוני"  לזכרו | את השיר כתבו שני חבריו של סנדק, שיר שזועק כנגד היחס והתדמית לה זוכים נערי הגבעות |  צפו

18:33
19.01.22
צבי טסלר No Comments on משרד הבריאות: החלה ירידה בתחלואה בשפעת

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

במלאת יום השנה למותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל, התעוררו שני חבריו לכתוב יחד שיר שיזעק כנגד היחס והתדמית לו זוכים נערי הגבעות. השיר שהם החליטו להלחין נועד היה להראות את המורכבות והאנושיות שבנערים האלו לקהל הרחב.

"השיר נולד מתוך מפגשים עם הנוער המיוחד הזה שחי בגבעות, העולם המרתק שסובב את חייהם, והמורכבות של היחס אליהם מצד הציבור הישראלי" מסביר, מבצע השיר, זיו יחזקאלי. "אנחנו תקווה שהשיר הזה יפתח את הלבבות להיכרות לאהבה  ולהתקרבות".

השיר החדש מציג , בקלילות ובקצב את חייהם ותפקידם של נערי הגבעות ועדיין, למרות הקלילות – מאחורי המילים ניצבות מילים גבוהות עם מסר עמוק.  לכל מילה בשיר יש מקור בחז"ל, כשהשיר כולו מביע מחאה ברורה על המצב. "הרעיון והרצון מאחורי 'הגבעוני', זה להביא לתודעה ציבורית את נושא נוער הגבעות. הנוער נתפס בעיני רוב הציבור, גם הדתי, כנוער בעייתי וסורר, בעוד שמי שהתוודע אליהם פוגש צדדים מאד יפים ומרתקים בחיים שלהם".

כותב המילים הוא משה (מושון) סער, גנן ירושלמי בן 58 לומד תורה וחובב השפה העברית. מאז מותו של אהוביה, מתעסק מושון בחיבור רבנים מהציונות הדתית לתושבי הגבעות. המלחין והמעבד הוא זיו יחזקאלי זמר ונגן כלי הקשה בן 56 מתקוע, המופיע ברחבי הארץ, מעביר סדנאות לקבוצות על נוכחות, הקשבה, וקשר בין אישי.

מושון וזיו חברים כבר שנים רבות וסביב העשייה של מושון בגבעות, נוצר חיבור בין השניים כאשר מושון כתב את השיר וביקש מזיו להלחין ולבצע אותו. מה בהם להוציא את השיר הוא התפיסה השגויה של רבים שנוער הגבעות שווה תג מחיר ואלימות בעוד שהמציאות שפגשו שונה לחלוטין.

 

הגבעוני | מילים: משה סער | לחן עיבוד והפקה מוזיקלית: זיו יחזקאלי2 תגובות

מיין תגובות
  1. 2

    כל הכבוד!!! (מידידיה אלברט ממעוז אסתר)

  2. 1

    ווווווווווווווווווווווווווואוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו