פרקליט המדינה הורה על סגירת התיק נגד שוטרי מג"ב שחיסלו את המחבל

נדב דוד 1 Comment on פרקליט המדינה הורה על סגירת התיק נגד שוטרי מג"ב שחיסלו את המחבל

פרקליט המדינה עמית איסמן החליט לאמץ את המלצת מח"ש וסגן היועמ"ש לסגירת התיק נגד שוטרי מג"ב שחיסלו את המחבל בשער שכם. "נמצא כי היתה הצדקה חוקית לשימוש בנשק ולכן הוחלט, כאמור, כי יש לגנוז את התיק נגד הלוחמים מחוסר אשמה"

שוטרי מג"ב. אילוסטרציה צילום: פלאש 90
13:22
17.01.22
צבי טסלר No Comments on סקר 'מכבי' על תרופת פייזר: 74% דיווחו על שיפור במצבם

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

לאחר הסערה הציבורית הגדולה לאור חקירתם של שוטרי מג"ב במח"ש וקבלת הצל"ש לאחר כך על חיסול המחבל, החליט היום (חמישי) פרקליט המדינה, עמית איסמן, לאמץ את המלצת מח"ש  והמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, והחליט לסגור מחוסר אשמה את תיק החקירה נגד שני לוחמי מג"ב.

כזכור, המחבל התנפל על בחור ישיבה וניסה לרוצחו בדקירות סכין פעמים רבות ופצע אותו באורח בינוני-קשה, ולאחר מכן ניסה לדקור לוחם ולוחמת מג"ב. בתגובה, ירה בו הלוחם מספר כדורים שהובילו לנפילתו ארצה. המחבל לא חדל וניסה להתרומם ממקומו, כאשר הסכין עימו. הלוחמת ביצעה ירי נוסף לעברו. המחבל התרומם מעט שוב והלוחמת ביצעה ירי נוסף לעברו והוא נהרג.

בהתאם להנחיה לפיה, ככלל, במקרי מוות שאירעו כתוצאה מירי במהלך פעילות משטרתית תיפתח חקירה, למעט מקרים חריגים בהם מובהק כי לא בוצעה עבירה, הוחלט על דעת פרקליט המדינה והמשנה לעניינים פליליים לפתוח בחקירה כדי לבחון האם כל מקטעי הירי בוצעו כדין.

לאחר חקירה ובירור הדברים נמצא, כי הסבריהם של לוחמי מג"ב לפיהם הם פעלו מתוך הגנה עצמית עלו בקנה אחד עם יתר ממצאי החקירה, לרבות סרטון אשר תיעד את האירוע במלואו.

לסיכום אומרים בפרקליטות כי מדובר היה באירוע שנמשך שניות בודדות בלבד, בנסיבות בהן קמה סכנה ממשית ומוחשית לחיי הלוחמים והאזרחים במקום, ולנוכח זאת, לרבות נחישותו של המחבל להביא לפגיעה בנפש, נמצא כי היתה הצדקה חוקית לשימוש בנשק ולכן הוחלט, כאמור, כי יש לגנוז את התיק נגד הלוחמים מחוסר אשמה.1 תגובות

מיין תגובות