שני מאסרי עולם למחבל שרצח את יהודה גואטה הי"ד

ישראל רובין No Comments on שני מאסרי עולם למחבל שרצח את יהודה גואטה הי"ד

המחבל שרצח את יהודה גואטה הי"ד בפיגוע ירי בצומת תפוח ופצע נוספים נשלח לשני מאסר עולם, עו"ד חיים בלייכר מחוננו "מקווים שהמחבל הארור יסיים את חייו בכלא אך זה לא מספיק – יש להגלות את חמולת המחבל מהארץ"

צילום: Flash90
8:34
24.05.22
אייל ראובן No Comments on ח"כ רוטמן: "זו קואליציה בסוף דרכה, כל אחד דואג לעצמו"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

בבית המשפט הצבאי ביהודה הטיל לפני זמן קצר (רביעי) עונש של שני מאסרי עולם ופיצוי של מיליוני שקלים על המחבל מונתצר אחמד עלי שלבי, שהורשע ברצח יהודה גואטה הי"ד בפיגוע הירי בצומת תפוח לפני כשמונה חודשים, ובפציעתם של בניה פרץ ועמיחי חלא. המחבל הורשע בגרימת מוות בכוונה, ניסיון לגרימת מוות בכוונה, נשיאת, החזקת וייצור נשק ושיבוש הליכי משפט.

אביו של יהודה גואטה הי"ד, אלישע גואטה הגיב לגזר הדין "לכאורה מדובר בהצלחה של הפרקליטות אבל אני דרשתי גזר דין מוות. לחלאות האלה מגיע גזר דין מוות. התורה שלנו מדברת על החיים כערך עליון, ומי שפוגע בזה מגיע לו גזר דין מוות", מסר האב.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחת גואטה מסר: "אנו מקווים שהמחבל הארור יסיים את חייו בין כותלי הכלא כפי שמורה גזר הדין. אך כאן לא תם הסיפור. המלחמה בטרור לא יכולה להסתיים בענישה פלילית בלבד. במלחמה צריך להכות את האויב בכל הזירות האפשריות. מדינת ישראל חייבת לנקוט בצעדים מחמירים כנגד סביבת הטרור הכוללת ענישה מחמירה כנגד הסייענים. הגליית חמולת המחבל מהארץ ומלחמה וענישה כנגד כל גילוי הסתה או תמיכה בטרור".

יוזכר כי לאחר הרשעת המחבל שלבי ביקש ר' אלישע גואטה, אביו של יהודה הי"ד, להשית על המחבל עונש מוות "למחבל הזה מגיע מוות. הגיע הזמן שהשופטים, בעיקר הצבאיים, יצאו מהקופסה של עצמם ויחליטו מה טוב לעם ישראל, איך שומרים על השפיות של המדינה, ויחזירו את הפסקים שמקובלים בבתי משפט צבאיים, גזר דין מוות לאנשים שפלים כאלה המקדשים את המוות. אנחנו מקדשים את החיים".

"הוא רצח פה בדם קר בחור צעיר, עוד לא בן 19. מגיע לו גזר דין מוות, למשפחה שלו הגליה ולכל הסייענים מאסר עולם. לא להפוך את היוצרות. חבל שאנחנו משפילים עצמנו למטה למטה, ולא מחליטים כמו שצריך", הוסיף.0 תגובות