הרפורמים חושפים: זו המטרה האמתית של מתווה הכותל

בנצי לייזרוביץ No Comments on הרפורמים חושפים: זו המטרה האמתית של מתווה הכותל

בסרטון חדש שפרסמה תנועה הרפורמית נחשף: "ברגע שהמונופול החרדי בכותל ישבר, אפשר קידום נישואים אזרחיים ותחבורה ציבורית חדשה". הציונות הדתית: "מודים לתנועה הרפורמית שקרעה את מסכת השקרים של הממשלה"

ארכיון. המונים בתפילה ברחבת הכותל המערבי צילום: הדס פרוש, פלאש 90
8:34
24.05.22
אייל ראובן No Comments on ח"כ רוטמן: "זו קואליציה בסוף דרכה, כל אחד דואג לעצמו"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

התנועה הרפורמית מפרסמת סרטון חדש בו היא מסבירה מדוע המאבק על מתווה הכותל חשוב עבורם. בסרטון חושפים לראשונה הרפורמים בקולים, כי המאבק על הכותל הוא 'סימובלי' בלבד וכי המטרה האמיתית היא לקעקע את זהותה היהודית של המדינה בשלל תחומים.

בסרטון מסבירות אנה קיסלנסקי מנכ״לית התנועה הרפורמית ועו"ד אורלי ארז לחובסקי מנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה כי "אי יישום מתווה הכותל מרחיק מכולנו גם את התחבורה הציבורית בשבת וגם את הנישואים האזרחיים. ברגע שהמונופול החרדי על הכותל ישבר סוף סוף אפשר יהיה לקדם נישואין אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת". לדבריהם "אסור לתת לרבנות בעלות על הכותל וכי צריך להפחית את השליטה החרדית על החיים שלנו".

במפלגת הציונות הדתית הגיבו לסרטון ואמרו: "אנו מודים לתנועה הרפורמית ששמה את הדברים על השולחן וקרעה את מסכת השקרים שמנסים למכור לנו בממשלה ושרי ימינה. הסרטון הזה לצד הרפורמות בגיור ובכשרות מוכיחים כי ממשלת ישראל מנהלת מלחמת חרמה במטרה לקעקע את הזהות היהודית של מדינת ישראל ומי שיפקיר את הכותל יפקיר את זהותה היהודית של המדינה. ועכשיו גם הרפורמים מודים בכך בקול".0 תגובות