לכבוד פסח: מדריך הלכתי קצר לטבילת כלים | צפו

ישראל נח חסידים No Comments on לכבוד פסח: מדריך הלכתי קצר לטבילת כלים | צפו

לקראת חג הפסח בו רבים קונים כלים חדשים לבית, הוציאו ב-OU ישראל סרטון הדרכה קליט ומשעשע כיצד להטביל את הכלים החדשים בצורה טובה ונוחה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

חג הפסח הייחודי מפגיש משפחות סביב שולחן הסדר בשירה וחגיגה. אבל כולנו יודעים שנדרשת הכנה רבה כדי להפוך את החג המיוחד הזה לסיפור הצלחה. מכיוון שרכישת כלים חדשים די נפוצה לפני פסח, החליטו ב-OU ישראל לפתוח את קמפיין החינוך לפסח בסרטון קצר, מלמד ומשעשע למדי על הלכות טבילת כלים במקווה לפני השימוש הראשון בהם.

סרטון זה הופק ונעשה באמצעות מרכז OU ישראל ע"ש גוסטב וקרול ג'ייקובס לחינוך כשרות, בראשות הרב עזרא פרידמן. המרכז זכה להצלחה אדירה בחינוך עולים דוברי אנגלית, עולים חדשים ותושבים ותיקים, על ניווט במבוך הכשרות בישראל. באמצעות מוקד מסביב לשעון, מאמרים ומדריכים מעמיקים וימי עיון בכל רחבי ישראל, אלפי אנשים מקבלים את הידע והכלים הדרושים לשמירת כשרות בישראל.

בסרטון מתחיל הרב פרידמן בהסבר המקור והנימוק העומדים מאחורי מצוות הטבילה, וממשיך לדון באילו סוגי כלים יש טבילה. הסרטון גם מבהיר את שיטת ההתמודדות הנכונה עם מכשירים חשמליים ודיגיטליים בכל הנוגע לטבילה, ומראה תהליך מהיר בן ארבעה שלבים לטבילה נכונה של כלים כאלה.

הרב פרידמן: "אין דבר מספק יותר מאשר ללמד תורה אמיתית ואותנטית בצורה כל כך מרתקת, אנחנו עומלים רבות על מנת להכשיר אלפי מוצרים לחג הפסח, אבל חשוב שנדאג גם לפן הרוחני ולא רק לפן הגשמי", אומר הרב פרידמן.

 0 תגובות