בנט: "אני קורא לח"כים מהאופוזיציה – אל תרימו ידיכם נגד לוחמי צה"ל"

שלמה ריזל 3 Comment on בנט: "אני קורא לח"כים מהאופוזיציה – אל תרימו ידיכם נגד לוחמי צה"ל"

בנט בישיבת הממשלה: "אני חושב שאם חברי כנסת משמאל מרגישים שהממשלה ימנית מדי, וחברי כנסת מימין מרגישים שהממשלה שמאלנית מדי – סימן כנראה שהממשלה במקום טוב באמצע. זו המשמעות של פשרה. זו ממשלה טובה לישראל ואנחנו לא מוותרים"

צילום: סטילס: חיים צח/ לע"מ
17:14
06.07.22
מערכת האתר No Comments on עכשיו זה קורה: הגר"ש גלאי במעמד תפילה מרטיט על חשוכי בנים

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ראש הממשלה, נפתלי בנט התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה להצעת החוק להגדרת זכויות ושירותים לאנשים עם מוגבלות. "הממשלה עושה היום צעד היסטורי נוסף בשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה. אנחנו נאשר היום את החוק הממשלתי בהובלת חבריי, שר החוץ יאיר לפיד ושר הרווחה מאיר כהן, שיגדיר לראשונה באופן רשמי זכויות ושירותים לאנשים עם מוגבלות בחוק.

"אנחנו מקצים כ-2 מיליארד ש"ח למעבר לחיים בקהילה ולשורה של שירותים חדשים – בהם סיוע של עובדים סוציאליים, הדרכה לניהול משק בית, שירותי תמלול ותרגום לשפת סימנים והרשימה עוד ארוכה. החוק הזה יעניק הזדמנויות וזכויות לאנשים עם מוגבלות וישנה את חייהם ואת חיי המשפחות שלהם באופן דרמטי", אמר בנט.

לדבריו "הממשלה שלנו עשתה המון למען אנשים עם מוגבלות בישראל, כי זה הדבר הנכון וכולנו גאים בזה. רק בשבוע שעבר אישרנו תיקון חשוב ומשנה חיים להרבה מאוד אנשים, שאיפשר 100 אוטובוסים נגישים בין-עירוניים חדשים עבור אנשים עם מוגבלות כדי שיוכלו להגיע לעבודה, למשפחה וללימודים. עד היום זה לא היה אפשרי.

"‏שרת התחבורה, מרב מיכאלי, וחברת הכנסת שירלי פינטו, פעלו רבות למען התיקון הזה, שפשוט נותן הזדמנויות שלא היו עד היום לציבור החשוב הזה. אלו דוגמאות קטנות מיני רבות מהפעולות שהממשלה הזו עושה למען הציבור. אני מברך את חבריי השרים על העשייה החשובה. זהו לא החוק היחיד שמונח לפתחנו".

בנט התייחס גם להצעת החוק ממדים ללימודים, העומדת במרכז המחלוקת הפוליטית בין הקואליציה לאופוזיציה: "מחר נביא את חוק "ממדים ללימודים" להצבעה בכנסת בקריאה שניה ושלישית. 16,500 לוחמים משוחררים ממתינים כרגע למילגת לימודים.

"אם חברי הכנסת של הליכוד יצביעו נגד – החוק ייפול והלוחמים לא יקבלו את המילגות. רבים מהלוחמים לא יוכלו להרשות לעצמם לגשת ללימודים בכלל, ואחרים, שהתחילו לימודים בהסתמך על הכסף הזה – פשוט ייתקעו ללא מענה.

"אבל אם חברי הכנסת של הליכוד והאופוזיציה יסכימו להימנע או להיעדר, רק לא להצביע נגד, החוק יעבור, והלוחמים יקבלו את מה שמגיע להם.

"אני רוצה להבהיר – להצבעה נגד החוק אין שום השפעה על הקואליציה והממשלה, רק פגיעה בלוחמים. אני קורא לח"כים מהליכוד ומהאופוזיציה: אל תרימו ידיכם נגד החוק של לוחמי צה"ל".

עוד אמר בנט: "למרות הטלטלות שהקואליציה עוברת, והיא עוברת, הממשלה שלנו לקחה מדינה מאבטלה המונית וגירעון שיא, מהומות ברחובות ישראל ואלפי רקטות מעזה על ישראל, והעבירה את המדינה לצמיחה חזקה וטיפול נחוש בביטחון – מבפנים ומבחוץ.

"אני חושב שאם חברי כנסת משמאל מרגישים שהממשלה ימנית מדי, וחברי כנסת מימין מרגישים שהממשלה שמאלנית מדי – סימן כנראה שהממשלה במקום טוב באמצע, ממשלה ביצועית טובה שמניחה בצד מחלוקות אידאולוגיות ופשוט דואגת לאזרחים. זו המשמעות של פשרה. זו ממשלה טובה לישראל ואנחנו לא מוותרים.

עוד הוסיף ראש הממשלה: "כדי להתגבר על המהמורות עלינו לשים את טובת המדינה מעל אינטרס המגזרי הצר, כולנו צריכים להבין שאף אחד לא יהיה 100% מרוצה. זאת עבודה קבוצתית ולא אישית. אני בטוח שאם כולנו נמשיך לגלות רצון טוב – הממשלה תצלח את כל המשברים".3 תגובות

מיין תגובות
 1. 3

  בנט : "אני חושב שאם חברי כנסת משמאל מרגישים שהממשלה ימנית מדי, וחברי כנסת מימין מרגישים שהממשלה שמאלנית מדי – סימן כנראה שהממשלה במקום טוב באמצע." מתי תבין שאם הימנים והשמאלנים חושבים שהממשלה הזו גרועה אז היא באמת גרועה

 2. 2

  אם זה לא היה עצוב – שיש לנו ראש ממשלה ליצן הייתי צוחק , אבל הוא ממש הזוי

 3. 1

  בנט תפסיק לעשות פוליטיקה על גב חיילנו
  הם נהרגים כי אתה לא יודע להתוות מדיניות נחרצת והם פוחדים להרוג רוצחים
  בנו של רז היו'ר אמר לך את הדברים בפשטות שלא משתמעת לשני פנים
  אז אל תתיפיף