לרגל 'יסוד שביסוד': המוני מתפללים נכנסו לקבר יוסף הצדיק בשכם | תיעוד

בנצי לייזרוביץ No Comments on לרגל 'יסוד שביסוד': המוני מתפללים נכנסו לקבר יוסף הצדיק בשכם | תיעוד

הכניסה בראשות הגאון הגדול רבי מרדכי גרוס, התקיימה לקראת ספירת 'יסוד שביסוד'. האדמו"ר מזוועהיל: "להכיר תודה לתושבי השומרון ששומרים על קבר יוסף"

16:34
06.07.22
שמחה סינגר No Comments on שמחה פרידמן בסינגל חדש ומקפיץ – "ניגון שמחה" | הרימו ווליום

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

אלפי בני אדם בראשות גאב"ד חניכי הישיבות, הגאון הגדול רבי מרדכי גרוס, נכנסו הלילה (בין שלישי לרביעי) לקבר יוסף שבשכם. זאת לרגל ספירת 'יסוד שביסוד' בספירת העומר. מדובר באחת מהכניסות הגדולות והמרכזיות במהלך השנה. בין המשתתפים היו גם כ"ק האדמו"ר מזוויעהל והרה"צ רבי שלום הרוש, לתפילה מיוחדת לאחר השיפוצים שנעשו בעקבות השחתת המקום לפני מספר שבועות, על ידי ערבים מהרשות הפלסטינית.

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בליווי חיילי צה"ל ובסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.

מגיש קול חי, אסף קליין בשידור מקבר יוסף

בין הנכנסים היו גם; ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ח"כ לשעבר אורן חזן, מג"ד מג"ב שכם עאדל יוסף.

האדמו"ר מזוועיהל נשא במקום דברים קצרים ואמר כי סביו הרה"ק רבי שלמה מזוועיהל זיע"א נפטר בספירה של "יסוד שביסוד". לדבריו, "סבי הקדוש היה נוהג להגיע לציון של יוסף הצדיק אליו הוא הרגיש קשר עז. סיפורי מופת סופרו על דרכי ההגעה שלו לכאן כאשר באחד הפעמים שאלו אותו החסידים שמא מדובר בהמצאה של הערבים בכדי לגרוף כסף לכיסם ויוסף הצדיק כלל לא טמון כאן. רבי שלומק'ה השיב ואמר כי מרגישים בחוש את יוסף הצדיק וזה לא משהו שניתן להסתפק בו".

הרה"צ רבי שלום ארוש בשיחה עם קול חי

עוד הוסיף הרבי ואמר כי צריך לשבח ולהכיר טובה לתושבי השומרון, ולמנהיגיה אשר עושים הכל בכדי לשמור על המקום הקדוש. הרבי אף הודה נרגשות למר יוסי דגן הפועל ללא לאות למען ציון יוסף הצדיק. בסיום דבריו בירך הרבי את התושבים ואמר כי הם זוכים לקיים את מצוות ישוב הארץ ויקויים בהם הנאמר בפסוק "וירשתם אותה".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי: "כניסת יסוד שביסוד היא אחת מהכניסות המרכזיות של השנה לקבר יוסף, ומשמח לראות את הביקוש העצום של האנשים שהגיעו ורצו להגיע ולהשתתף בכניסה הזאת" אמר דגן. לדבריו, "בכל כניסה וכניסה אנחנו מגלים עד כמה עם ישראל מחובר לשורשיו וחשוב לו לבוא ולפקוד את אחד המקומות שהכי מסמלים את אחיזתנו בשומרון ובארץ ישראל בכלל. אך עם זאת, לדאבוננו, גם לאור התעוררות הגדולה אנחנו עדיין נאלצים להיכנס לכאן כגנבים בלילה ולא כבעלי הבית והשטח".

"הגיע הזמן להתקדם שלב נוסף. אני קורא לממשלת ישראל ולשר הביטחון לאפשר ליהודים להיכנס לפקוד את קבר יוסף גם לאור יום, שדגל ישראל יתנוסס מעל המתחם, וישיבת 'עוד יוסף חי' תחזור ללמוד במקום בדרך קבע. אנחנו נמצאים רגע לפני שנחגוג את יום ירושלים ואת שחרור השומרון ושאר חלקי המולדת, והגיע הזמן להחזיר גם את קבר יוסף אל תוך הריבונות הישראלית ולהוביל לכך שתהיה נוכחות יהודית קבועה במקום", הוסיף דגן.

דגן הודה במהלך הערב למנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון בראשותו של נתנאל שניר, ולחיילי ומפקדי צה"ל, ובהם מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, שליוו את הכניסה וכניסות קודמות.

מנכ"ל קול חי, אבי רוזן בשידור מהמקום

יוזכר כי בחודשים האחרונים הושחת קבר יוסף על ידי פורעים פלסטינים שהציתו את המקום פעמיים. בעקבות ההרס הוכנסו למקום כוחות צבא גדולים יחד עם אנשי מועצת שומרון וכן אנשי שיפוץ במטרה להחזיר את מתחם הקבר לקדמותו. מדובר בכניסה ראשונה של יהודים לאור יום אל תוך שכם מאז נמסר המקום לרשות הפלסטינית. תוך מספר שעות של עבודה מואצת הצליחו במועצה ואנשי העבודה לתקן את הנזקים ולהחזיר את מצב הקבר לקדמותו.

במהלך כניסת אלפי המתפללים ביצעו מחבלים ערבים יידוי אבנים, בקבוקי תבערה, מטענים מאולתרים, זיקוקים וירי חי לעבר כוחות הצבא והביטחון שאיבטחו את האזרחים. כוחותינו השיבו בירי מדוייק בהתאם להוראות הפתיחה באש וזוהו פגיעות.

על פי דיווחים ערביים ישנו מחבל אחד המשוייך לארגון הפת׳ח שנפצע בראשו קשה ולאחר מכן מת מפצעיו. כמו כן, על פי משרד הבריאות הפלסטיני, ישנם עשרות פצועים בדרגות שונות. בכלל האירועים, לא היו נפגעים לכוחותינו.

שימי ברוורמן

שימי ברוורמן

שימי ברוורמן

שימי ברוורמן

שימי ברוורמן

שימי ברוורמן

שימי ברוורמן

שימי ברוורמן0 תגובות