דיווח: ישראל הודיעה לארה"ב כי היא אחראית לחיסול הבכיר האיראני

שלמה ריזל No Comments on דיווח: ישראל הודיעה לארה"ב כי היא אחראית לחיסול הבכיר האיראני

הדיווח עורר זעם רב בירושלים הדורשת מארצות הברית הבהרות על מה שכונה "ההדלפה האמריקנית"

11:17
27.06.22
נתי קאליש No Comments on הגרב"ד פוברסקי לצוות הישיבה: "כך תגרמו לבחורים לאהוב את הלימוד"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ישראל הודיעה לארצות הברית כי היא זו שחיסלה את בכיר משמרות המהפכה חסן סייד חודאי בטהראן ביום ראשון. כך מדווח הבוקר (חמישי) העיתון ה"ניו יורק טיימס" האמריקני.

על פי הדיווח, מטרת החיסול, כפי שאמרה ישראל לאמריקנים, היא לאותת לאיראנים – להפסיק את פעילות אחת מיחידות העילית של כח קודס שמתכננת פיגועים נגד יהודים וישראלים בחו"ל. העיתון דיווח עוד כי החיסול תוכנן כבר בשנה שעברה – כאשר פעילים שעבדו עבור המוסד חטפו חקלאי איראני.

'היד הנעלמה' משנה כיוון: משמרות המהפכה במקום מדעני הגרעין

הדיווח עורר זעם רב בירושלים הדורשת מארצות הברית הבהרות על מה שכונה "ההדלפה האמריקנית".

כזכור, בתחילת השבוע חוסל בכיר בכוח קודס האיראני, חסן ציאד ח'דאיארי בירי שבוצע על ידי רכב אופנוע ברחוב מוג׳אדין אלאסלאם בטהרן. ברשתות החברתיות באיראן האשימו את ישראל כעומדת מאחורי החיסול.

פרופ' אייל זיסר, המזרחן בחוג להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב אמר בריאיון ל'קול חי': "בשנים האחרונות התבשרנו על הרבה ניסיונות לחטוף ולפגוע בישראלים בעולם. כנראה שהוא היה אחראי על המערך הזה. האיראנים מדברים על כך שהאחראים לחיסול יתנו את הדין. אבל אין להם יכולת מבצעית מוכחת".

ביחס לאחראי לפעולה, אמר זיסר: "הם כמובן מפנים את תשומת הלב אלינו. יש כנראה מישהו עם מודיעין מצוין ויכולת מבצעית טובה מאוד והוא מחסל את האנשים האלה בפתח ביתם. יש כאן תכנון מאוד מדוקדק ויכולת מרשימה".

הוא הזכיר כי בעבר "היה גם את גניבת הארכיון שעל זה ישראל לקחה אחריות. האיראנים לעומת זאת טובים בדיבורים אבל פחות במעשים. אין להם כנראה יכולת לעשות דברים כאלה על אדמת ישראל ולכן הם ניסו לפגע בישראלים ברחבי העולם. זה פחות מתוחכם ואת היכולת הזו יש להם".0 תגובות