תנועת פת"ח חוגגת את רצח התייר האמריקני ביפו

איתמר מרכוס, מבט לתקשורת פלסטינית 3 Comment on תנועת פת"ח חוגגת את רצח התייר האמריקני ביפו
21:57
27.06.22
שלמה ריזל No Comments on לפחות עשרה הרוגים ועשרות פצועים מדליפת גז בנמל עקבה שבירדן

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

תנועת פת"ח והרשות הפלסטינית חגגו אתמול את הרצח של טיילור פורס, תייר אמריקני שהיה בביקור בישראל יחד עם אוניברסיטת וונדרבילט. תנועת פת"ח פרסמה בעמוד הרשת החברתית הרשמי שלה ציור של סכין המוחזקת מעל מפת "פלסטין" הכוללת את שטחי הרש"פ ואת ישראל כולה.

ערוץ הטלוויזיה הרשמי של הרש"פ תיאר את התייר האמריקני ואת הקורבנות הנוספים כ"מתנחלים", הרש"פ מכנה לעתים קרובות ערים ישראליות כ"כבושות" ואת כל הישראלים כ"מתנחלים" – קטגוריה של אנשים שלפי טענתה החוק הבינלאומי מתיר לרצוח. בתיאורו של הקורבן האמריקני כ"מתנחל", על אף שהוא איננו ישראלי ושהה בכלל בתל אביב-יפו, חדשות ערוץ הטלוויזיה של הרש"פ בעצם הטילו את האשמה על הקורבן.

יתרה מזאת, ערוץ הטלוויזיה של הרש"פ אף חלק כבוד לרוצח בכך שתיאר אותו כ"שהיד" – מי שנהרג למען אללה. כתב הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "ביפו, וליתר דיוק בנמל יפו, אירעה פעולה רבת נפגעים, שבוצעה על פי המקורות העבריים, וכך גם נודע למקורות בקלקיליה, על ידי השהיד בשאר מצאלחה, בן 22… בפעולה נפצעו 12 מתנחלים, ובהם תייר אמריקאי שנהרג, לפי המקורות העבריים".

יצוין כי מחמוד עבאס – אבו מאזן, עומד הן בראש פת"ח והן בראש הרש"פ.

בפוסט אחר פת"ח חלקה כבוד לכל המחבלים שנהרגו שלשום בעת שביצעו שלושה פיגועים נפרדים, ופרסמה את תמונותיהם לצד הכיתוב הבא: "אשרי השהידים ממשיכים_לעבר_החרות והכבוד האמתיים".

פוסט נוסף של פת"ח האדיר את שלושת המחבלים באופן הבא: "במולדת השהידים וביום השהידים, ורדים (כלומר, השהידים) עפים אל הבורא שלהם, אל רחמי אללה. הוי, גאוותם של כל הצעירים הפלסטינים, מי ייתן ודמכם הטהור יישאר מקור לכבוד אמיתי, למען מולדת שהקרבתם בשבילה הכל – אפילו את חייכם היקרים. אנו מתחייבים לכם שדמכם ימשיך להיות משואה שמאירה את דרכנו, עד שנשיג את מה שמתם כשהידים למענו. דמכם לימד אותנו שיעור בבית הספר של החיים: #כבוד_המולדת נמצא מעל הכל".

בשאר מסאלחה – טרוריסט פלסטיני בן 22 שביצע פיגוע דקירה ב-8 במרץ 2016 ביפו. בפיגוע נרצח טילור פורס, תייר אמריקני, ו-11 בני אדם נוספים נפצעו. מסאלחה נורה ונהרג על ידי המשטרה.

פואד כסאב אל-תמימי – טרוריסט פלסטיני בן 25 שביצע פיגוע ירי ב-8 במרץ 2016 בשער שכם שבעיר העתיקה בירושלים. בפיגוע נפצעו שני שוטרים ישראליים. אל-תמימי נורה ונהרג על ידי המשטרה.

עבד אל-רחמן רדאד – טרוריסט פלסטיני בן 17 שביצע פיגוע דקירה ב-8 במרץ 2016 בפתח תקווה. הקורבן שלף את הסכין מצווארו והרג באמצעותו את רדאד.3 תגובות

מיין תגובות
  1. 3

    חבל שאין סיכוי לשלום אמיתי, אני מצדי הייתי מוכן לוותר אפי' על י-ם, אבל כנראה שאין פרטנר.

    1. לוותר על ירושלים??????בקושי על מזרח ירושלים ואם תרצה גם על התנחלויות קטנות בתנאי שהם מפנים את ההתנחלויות שלהם(כפר קסאם,גלגוליה,הבזורה הבדואית ועוד)

    2. דביל הקב"ה הבטיח לנו את הארץ הקדושה כמובן אם נשמור מצותיו עם כל הטוב השפע והברכה המצויה פה ואתה מוכן לוותר אפי' על ירושלים? מי אתה בכלל? עמ"י נלחם על הארץ כל כך הרבה שנים כל הקינות כל הנביאים כל התורה מדוברת על יישובם של עם ישראל בארץ ישראל ואתה ???מזכיר את הרצל שר"י אין לי כוח להמשיך אבל אתה תחשוב טוב על מצבך ואם לא מתאים לך אתה יכול לעזוב את הארץ