למרות התחלואה: המתווה להפעלת הטיסות; 5 ימי בידוד ובדיקת קורונה

איתי גדסי No Comments on למרות התחלואה: המתווה להפעלת הטיסות; 5 ימי בידוד ובדיקת קורונה

המדינות אליהן מיועדות הטיסות יהיו יוון, קפריסין ומדינות ירוקות נוספות

צילום: פלאש 90
12:27
22.05.22
נתי קאליש No Comments on מסקנות מירון תשפ"ב \\ לא שוטר ולא קנאי | דעה

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

למרות העלייה החדה בתחלואה, ראש הממשלה נתן לשרה רגב אור ירוק: הכינו מתווה להפעלת הטיסות לקפריסין, יוון, ומדינות ירוקות נוספות.

שרת התחבורה מירי רגב מקדמת את המתווה לפתיחת השמיים באמצעות צוותי העבודה של משרדי הבריאות והתחבורה, שבונים יחד את הנוסחה שתאפשר חזרה לשגרת תעופה בצל הקורונה.

למשרד הבריאות הוצגה התוכנית למתווה בידוד מקוצר של 5 ימים לנוחתים בישראל וחיוב בבדיקת קורונה לפני הטיסה לנוסעים שיגיעו ממדינות "אדומות".

משרד התחבורה כבר מכין את תוכנית ההפעלה שתאפשר תעופה ישראלית בצל הקורונה. בהנחיית שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב נפגשו בימים האחרונים גורמי משרד התחבורה עם צמרת משרד הבריאות, כדי להציג את המתווה להפעלת הטיסות.

על פי המתווה יחולקו הנוסעים למדינות "ירוקות" ו"אדומות", כאשר נוסעים ממדינות "ירוקות" שהוגדרו עם תחלואה נמוכה יחוייבו ב-5 ימי בידוד בלבד עם נחיתתם, ונוסעים ממדינות "אדומות" יחוייבו בנוסף גם בביצוע בדיקת קורונה מקדימה טרם הטיסה.

בסביבת שרת התחבורה והבטיחות בדרכים הדגישו כי המתווה יוצג לאישור ראש הממשלה לאחר אישורו ותיאומו מול שר הבריאות יולי אדלשטיין באמצעות עבודת המטה הנערכת בין מנכל"י התחבורה והבריאות, המועצה לביטחון לאומי ורשות התעופה האזרחית. ״הכוונה היא להכין את כל הרקע הנדרש על מנת למממש את הסיכום בין ראש הממשלה לשרה רגב, והכל בכפוף לנתוני התחלואה".

במשרד הבריאות בוחנים כעת את התוכנית שהוגשה לאישור וצפויים להעביר בקרוב את ההתייחסות המקצועית על מנת לגבש את המתווה הסופי להפעלת מערך הטיסות בצל הקורונה.

יש לציין כי אירופה אוסרת על טיסות מישראל אל היבשת לאור העלייה הגדולה בתחלואה בישראל.0 תגובות