"באווירה חיובית וידידותית": הנשיא הרצוג שוחח עם נשיא סין

שלמה ריזל No Comments on "באווירה חיובית וידידותית": הנשיא הרצוג שוחח עם נשיא סין

שני הנשיאים דנו בהזדמנויות להעצמת הקשרים הבילטרליים בין ישראל לסין עם ציון 30 שנים לכינון היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות בשנה הבאה. נשיא המדינה ונשיא סין הזמינו זה את זה לביקורים הדדיים במדינותיהם לרגל ציון דרך חשובה זה

נשיא המדינה, יצחק הרצוג | צילום: חיים צח/ לע"מ צילום: חיים צח/ לע"מ
10:48
26.05.22
שמחה סינגר No Comments on התזכורת המוזיקלית לספירת העומר על ניגון מיוחד של שבת | צפו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

נשיא המדינה, יצחק הרצוג שוחח היום (רביעי) בטלפון עם נשיא סין, שי ג'ינפינג. השיחה התקיימה באווירה חיובית וידידותית, ושני הנשיאים ציינו את המעמד ההיסטורי של שיחת הטלפון הראשונה בין נשיאי סין וישראל.

שני הנשיאים דנו בהזדמנויות להעצמת הקשרים הבילטרליים בין ישראל לסין עם ציון 30 שנים לכינון היחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות בשנה הבאה. נשיא המדינה ונשיא סין הזמינו זה את זה לביקורים הדדיים במדינותיהם לרגל ציון דרך חשובה זה.

בשיחתם הודה נשיא המדינה לנשיא סין על מכתבו החם לכבוד יום הולדתו בספטמבר האחרון. נשיא סין ציין כי אביו המנוח של נשיא המדינה, הנשיא השישי של מדינת ישראל, חיים הרצוג, היה הנשיא הישראלי הראשון שערך ביקור בסין עם כינון היחסים הדיפלומטיים, ונשיא המדינה ציין כי הוא גאה בחלקו של אביו באירוע היסטורי זה.

נשיא המדינה הביע את הערכתו הרבה לתרבות הסינית ולעם הסיני, ושני הנשיאים ציינו כי ישראל וסין הינן שתי ציוויליזציות עתיקות-יומין היכולות לתרום רבות לאנושות.

כמו כן, שני הנשיאים דנו בשיחתם בנושאים אסטרטגיים עולמיים ואזוריים. נשיא המדינה עדכן את נשיא סין אודות כינון היחסים בין ישראל למדינות ערב בתקופה האחרונה במסגרת הסכמי אברהם, וציין כי הסכמים אלה מסמנים מגמה חיובית במזרח התיכון שיש לפעול לקדמה. עוד ציין כי מגמה זו עומדת בניגוד גמור לפעילותה של איראן, אשר פוגעת ומערערת את היציבות האזורית במזרח התיכון. עוד הדגיש נשיא המדינה את ההכרח למנוע מאיראן יכולת גרעינית.

שני הנשיאים הביעו את תקוותם להעצמת שיתופי הפעולה בין ישראל לסין בעתיד וציינו כי הן מסוגלות לקדם משמעותית שיתופי פעולה בתחומי התרבות, הכלכלה, התיירות ועוד. הנשיאים הדגישו את מחויבותם לשותפות המקיפה בחדשנות בין ישראל לסין שתבוא לידי ביטוי במפגש החמישי של וועדת החדשנות המשותפת ישראל-סין בינואר 2022.0 תגובות