ד"ר פלדמן: "היה כדאי להמתין שבוע עם מתווה התלמידים"

מהדורת הבוקר No Comments on ד"ר פלדמן: "היה כדאי להמתין שבוע עם מתווה התלמידים"

ד"ר זאב פלדמן בשיחה עם 'קול חי': "יש חמישה ילדים עם תסמונת דלקתית רב מערכתית, חשבנו שהאומיקרון אינו אלים, אבל זה לא כך. יש לו אותם מאפיינים, גם אם באיחור. גם ה-PIMS וגם תופעות נוירולוגיות חדשות שאנחנו שומעים מהעולם"

15:00
01.07.22
מערכת האתר No Comments on עצה נפלאה להתעלות בתורה | הרב ישראל מאיר לאו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ד"ר זאב פלדמן, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בתל השומר ויו"ר יו"ר ארגון רופאי המדינה,  שוחח עם איתי גדסי ויעקב פרידמן במהדורת הבוקר וסיפר על המצב בבתי החולים: "יש 916 חולים קשה, 200 מונשמים, 140 ילדים מאושפזים. אנחנו מתקרבים למקום ראשון בעולם בתחלואה. אנחנו בצד הלא טוב של השיאנים בענין הזה".

הוא עדכן: "יש חמישה ילדים עם תסמונת דלקתית רב מערכתית, חשבנו שהאומיקרון אינו אלים, אבל זה לא כך. יש לו אותם מאפיינים, גם אם באיחור. גם ה-PIMS וגם תופעות נוירולוגיות חדשות שאנחנו שומעים מהעולם".

הוא התייחס לסיכון שבמתווה החדש לתלמידים: "איגוד רופאי הילדים שתמך בשבוע שעבר מתווה, המליץ לבסוף לדחות אותו בשבוע לאור העלייה בתחלואת ילדים. דו"ח אמ"ן שפורסם המליץ גם כן לדחות. ברור לכולם שהשינוי עלול לגרום לחשיפה יותר גדולה של ילדים, וילדים מהווים את המנוע שגורם להפצת המחלה במשפחות".

לדבריו "אומרים לי שבהיקפי הדבקה הנוכחיים זה לא ממש עושה את ההבדל, אבל אני סבור שבשם הזהירות מן הראוי להמתין עוד שבוע. מצד שני, אי אפשר להתעלם מהמצב הבלתי אפשרי של ההורים מבידוד לבידוד".

ד"ר פלדמן יצא להגנתה של ראש שירותי בריאות הציבור: "אנחנו רואים שכל פעם שיש מחלוקות משתלחים בד"ר שרון אלרעי פרייס שממלאת את תפקידה ומשמיעה את הקול המקצועי והזהיר ומשום מה היא מהווה מטרה לחיצים. אני קורא לראש הממשלה ולשר הבריאות לצאת להגנתה".0 תגובות