ד"ר אלרעי פרייס על 'אבעבועות הקוף': "לא נראה כאן מגיפה"

אסתי פלד No Comments on ד"ר אלרעי פרייס על 'אבעבועות הקוף': "לא נראה כאן מגיפה"

ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי הבריאות ב"מהדורה המרכזית" על אבעבועות הקוף: "לא נראה מגיפה. זה מדבק רק במגע קרוב. רוב המקרים שאנחנו יודעים עליהם עם בסך הכל במצב קל, רובם לא דרשו אשפוז"

15:39
29.06.22
נתי קאליש No Comments on גלריית ענק מחתונת נין האדמו"רים מקאלוב ותולדות אברהם יצחק

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס שוחחה הערב (ראשון) עם אבי מימרן במהדורה המרכזית על התפרצות 'אבעבועות הקוף'. "אנחנו לא נראה מגיפה, זו מחלה ויראלית שעוברת במגע מאוד קרוב בין אנשים. כמה ימים אחרי ההדבקה יש הרגשה לא טובה, חום והגדלה של בלוטות הלימפה, אחרי זה יש שלפוחיות שמאוד מדבקות, אבל גם זה דורש מגע קרוב. רוב המקרים בעולם שאנחנו יודעים עליהם עם בסך הכל במצב קל ורובם לא דרשו אשפוז".

לאחר מכן היא התייחסה לעניין הקורונה: "הקורונה לא מאחורינו, היא נמצאת בעולם וגם בישראל. יש עליות וירידות אבל אנחנו בהחלט חיים לצד זה. אנחנו כל הזמן מנטרים מה קורה אבל אפשר להמשיך בחיים כרגיל ואם יהיה משהו חריג נגיב בהתאם. כרגע התחלואה יחסית יציבה והתחלואה הקשה בירידה איטית מתמדת".

ביחס לתחלואה בפוליו, הדגישה פרייס: "צריך לדאוג שאנשים יביאו את ילדיהם להשלים את החיסונים. אנחנו בעיצומו של המבצע ואני קוראת לכל המשפחות לדאוג לחסן את הילדים. למזלנו לא קרו עוד מקרים של שיתוק אבל לא הצלחנו להדוף את הוירוס לגמרי והוא קיים – על פי דגימות הביוב".0 תגובות