"יחי אדונינו" ביפנית • שליח חב"ד ביפן על רעידת האדמה הבוקר

עמית דניאל No Comments on "יחי אדונינו" ביפנית • שליח חב"ד ביפן על רעידת האדמה הבוקר

שליח חב"ד ביפן, הרב בנימין אדרעי, בשיחה עם קובי פינקלר ב"מהדורת הבוקר" על רעידות האדמה הפוקדות את יפן וגם, איך אומרים "יחי אדונינו" ביפנית?

סין • אילסוטרציה צילום: חיים שוחט, פלאש 90

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

רעידת האדמה שפקדה את יפן הבוקר, כך מסתבר, היא מעט חריגה אבל לא לגמרי. מסתבר שרעידות אדמה ביפן הן דבר שבשגרה. ב"מהדורת הבוקר" עם קובי פינקלר, סיפר שליח חב"ד ביפן, הרב בנימין אדרעי, על הרעידה הבוקר ועל ההעירכות היפנית לרעידות אדמה.

"הבתים בנויים בצורה מיוחדת שמותאמת לרעידות אדמה. ברעידות אדמה חלשות לא מופעלת אזעקה בשונה מרעידות חזקות אז האזעקה מופעלת בנוסף להודעות התרעה הנשלחות למכשירים הסלולארים" מספר "רעידות האדמה מתרחשות כאן לעתים קרובות אז אפשר לומר שמתרגלים אם כי הילדים כן חוששים. לפני כמה שנים כשהתרחשה רעידה חזקה מאד אז הרגשנו תזוזות".

"כתוב 'המביט לארץ ותרעד' אז זה סימן טוב שאנחנו בעזרת השם קרובים לגאולה" אמר. בנוגע ליחס היפנים אליהם אמר "הגויים אומרים שאצלנו אין צורך לדאוג כי יש מזוזות. הם יודעים שבסוף תבוא גאולה".

על הפעילות של בית חב"ד שם מספר הרב אדרעי "אנחנו כבר 20 שנה נמצאים כאן. אני מעביר הרצאות גם בשפה היפנית" לסיום, לבקשת קובי, הרב אדרעי אמר את משפט ביפנית ולאחר מכן תרגם. מסתבר שחב"ד זה חב"ד והמשפט שהוא אמר ביפנית היה "יחי אדונינו".

האזינו:0 תגובות