היום השני: צה"ל ממשיך בגל תקיפות בעזה

קובי פינקלר No Comments on היום השני: צה"ל ממשיך בגל תקיפות בעזה

תקיפה נרחבת של צה"ל בעזה; צה"ל השלים גל תקיפות של מטרות חשובות של ארגון הג'יהאד האיסלמי בעזה | בין היתר הותקפו מפעל לייצור רקטות ומחסני אמל"ח, כלי שיט של הכוח הימי ומתחם אימונים צבאי של ארגון הג'יהאד

צילום: דוברות דולב
8:26
05.12.21
אליהו גרין No Comments on התחזית: ירידה בטמפרטורות, רוחות, משעות הצהריים גשום

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

צה"ל סיים תקיפה נרחבת של יעדי טרור של הארגון גא"פ (הג'יהאד האיסלמי) ברצועת עזה.

דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר הסתיימה תקיפה נוספת של יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ ברצועת עזה על-ידי כלי טיס של צה"ל. בגל תקיפות זה הגביר צה"ל את קצב תקיפותיו וסוג המטרות.

במהלך התקיפה הותקף מפעל מרכזי לייצור ראשי קרב לרקטות בדרום רצועת עזה. מדובר באתר לייצור רקטות וחומרי גלם ייחודיים לייצור רקטות ארוכות טווח.

יצויין, כי מערך ייצור הרקטות הוא מערך פנימי עליו ארגון הטרור מסתמך לחידוש ותחזוקת מלאי הרקטות שברשותו. המערך מורכב ממספר אתרים ברחבי הרצועה, כל אחד מהם אמון על אחד או יותר מהתהליכים הנדרשים לייצור רקטות: ייצור חומרי הגלם הרקטיים, חריטה על ברזל הרכיבים, מחשוב ואלקטרוניקה והרכבה סופית. הגא"פ משקיע בתשתיות ובמשאבים במערך הייצור, שנחשב מערך מכריע להתעצמות יכולות הארגון.

כמו כן, הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס של ארגון הטרור ומחסן אמל"ח בביתו של אדם אבו חדאיד, פעיל במערך הרקטות של הגא"פ המשמש גם לאחסון אמל"ח.

במקביל, כלי שיט של צה"ל תקף כלי שיט של הכוח הימי של גא"פ ששימש לאימונים לקראת פיגועים עתידיים בתווך הימי ומתחם צבאי לאימונים של הכוח הימי של גא"פ המשמש גם כמחסן אמצעי לחימה.0 תגובות