ממשל טראמפ מגבה את המפגינים באיראן: "מגבים את הפגנות השלום"

שלמה ריזל No Comments on ממשל טראמפ מגבה את המפגינים באיראן: "מגבים את הפגנות השלום"

באיראן הולכת וגוברת המחאה הגדולה כנגד הממשל הטהרן. עשרות תחנות משטרה הועלו באש. קרוב למאה סניפי בנקים נשרפו ותמונות של שליט איראן עלי חמינאי הושחתו ונשרפו. השלטון בטהרן טוען כי ההפגנות הולכות ונחלשות וכי הם יסתיימו בתוך מספר ימים

תחת משטרה עולה באש באיראן

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

 

באיראן מתגברות ההפגנות במספר מחוזות במדינה. ההפגנות הפעם אלימות וקשות יותר מבעבר, מספר תחנות משטרה הועלו באש. מדיווחים מאיראן נמסר כי קרוב למאה סניפי בנק נשרפו ע"י המפגינים. גל המחאות הגדול החל לאחר שהממשלה הודיעה על קצבת דלק לכל תושב. המצב הכלכלי קשה מאוד וכלכלת איראן מצאת על סף קריסה.

השלטון סגר את האינטרנט במדינה בכדי למנוע תיאום של ההפגנות בין המורדים השונים ברחבי המדינה וארגון ההפגנות. השלטונת באיראן טוענים כי המצב הולך ונרגע וכי הפגנות יסתיימו בעד מספר ימים לכל היותר.

בינתיים בניגוד לממשל אובמה. ממשל טראמפ נותן גיבוי למפגינים. בהצהרה שהוציא הבית הלבן נכתב: "ארצות הברית תומכת בהפגנות שלום של העם האיראני נגד המשטר שהיה אמור להוביל אותם. אנו מגנים את השימוש בכוח קטלני ואת ההגבלה החמורה של התקשורת נגד המפגינים. משטר טהראן רדף בקנאות את תוכניות הנשק הגרעיני והטילים שלו ותמך בטרור".

עוד נכתב: "כיוון שכך, משטר זה הפך לאומה גאה כעת דוגמא לאחרים. זה מראה מה יקרה כאשר המעמד השליט נוטש את אנשיו ונאבק להשיג כוח ועושר אישי".

3 בנקים עולים באש באיראן:0 תגובות