נכנע: שר הביטחון הורה על הקמת ועדת בדיקה לרכישת כלי השיט

איתי גדסי No Comments on נכנע: שר הביטחון הורה על הקמת ועדת בדיקה לרכישת כלי השיט

שר הביטחון בני גנץ החליט על הקמת וועדת בדיקה בנושא רכישת כלי השיט בצה"ל. גנץ קצב לוועדה עד 4 חודשי בדיקה והגשת מסקנות. כזכור היועמ"ש הכריע לאחר בדיקה כי אין לפתוח בחקירה בנושא. בליכוד תקפו את גנץ ואמרו כי המהלך נועד לקושש קולות

12:30
05.03.21
שלמה ריזל No Comments on ‏צרפת: מחבל חמוש בסכין ניסה לתקוף קונים במאפייה כשרה במארסיי – ונוטרל

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הלחץ הפוליטי המתמשך מצד מחאות השמאל נגד שר הביטחון הצליח, שר הביטחון בני גנץ הודיע היום (ראשון) כי החליט להקים ועדת בדיקה ממשלתית לחקר רכש הצוללות וכלי השיט. כזכור היועמ"ש לממשלה הכריע לאחר בדיקה מעמיקה כי אין צורך להקים וועדת חקירה בנושא רכישת כלי השיט. בליכוד תקפו את כוונת גנץ ואמרו כי מדובר בניסיון לקושש קולות שאבדו לו בשל התנהלותו הפוליטית.

בהודעה שפרסם גנץ נאמר כי בשבועות האחרונים, קיים שר הביטחון התייעצויות רבות עם בכירים לשעבר במערכת המשפטית והביטחונית. לאור התייעצויות אלו והמידע העדכני שאליו נחשף, הגיע גנץ למסקנה, כי ועדת בדיקה של משרד הביטחון תוכל לשפוך אור על חלק מהתהליכים שהביאו לרכש הצוללות וכלי השיט, לבחון את הנהלים ואופן ביצוע ההתקשרויות.

גנץ החליט למנות את השופט בדימוס אמנון סטרשנוב לעמוד בראש הוועדה. לצידו, מינה השר חברים נוספים לוועדה: יעל גריל, לשעבר מנהלת הרכש במשרד ראש הממשלה ומנהלת היחידה הכלכלית של מנהל הרכש במשרד הביטחון, ואלוף (במיל') אברהם בן שושן, מפקד חיל הים ונספח משרד הביטחון בוושינגטון לשעבר.

גנץ קצב לחברי הוועדה לוח זמנים של ארבעה חודשים להגשת הדו"ח הסופי. שר הביטחון הנחה את חברי הוועדה לעבוד מול הדרג המקצועי במשרד הביטחון והדגיש בפניהם, כי הם נדרשים לבצע את עבודתם באופן עצמאי, ללא מעורבות הדרגים הפוליטיים. כמו כן, הדגיש גנץ כי מסקנות הוועדה, לאחר ביצוע עבודת ביטחון המידע הנדרשת, יפורסמו באופן שקוף לציבור.

בכתב המינוי שהכין גנץ לוועדה, מפורטים הנושאים הבאים שייחקרו: הפרוצדורה בהליכי הרכש של מערכת הביטחון בנוגע לספינת המגן סער 6 והצוללות. ממשקי העבודה בין כל הגורמים העוסקים ברכש ובהם, מערכת הביטחון, משרד ראש הממשלה והמועצה לביטחון לאומי. תחומי האחריות של צה"ל בהליכי הרכש של מערכת הביטחון. מעמדם של מתווכים בעסקאות רכש ובעסקאות ייצוא של מערכת הביטחון.0 תגובות