רה"מ נתניהו לצוות החילוץ במקסיקו: "אתם עושים מצווה"

איתי גדסי No Comments on רה"מ נתניהו לצוות החילוץ במקסיקו: "אתם עושים מצווה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם צוות החילוץ הישראלי שנשלח למקסיקו כדי לסייע בחילוץ הנפגעים ברעידת האדמה: "שנה טובה לכם. מה שאתם עושים זו מצווה" • ליברמן: "התקשרתי לומר לכם יישר כוח"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים לפני זמן קצר שיחת טלפון עם שגריר ישראל במקסיקו יוני פלד, ועם מפקד משלחת החילוץ של ישראל, אל״מ דודי מזרחי.

השניים עדכנו את רה"מ נתניהו בפעולות החילוץ של המשלחת הישראלית שמבצעת פעולות מרכזיות במאמצי החילוץ.

רה"מ נתניהו אמר להם:  "שנה טובה לכם. מה שאתם עושים זו מצווה. אתם מאירים את אורה של ישראל בעולם, באור גדול. זה חשוב הומניטרית, וגם כדי שיראו את ישראל האמיתית. אתם מביאים הרבה גאווה למדינת ישראל. שאו ברכה, חזרו הביתה בשלום! שנה טובה וחתימה טובה" אמר רה"מ נתניהו.

שר הביטחון אביגדור ליברמן למפקד משלחת החילוץ במקסיקו: "אתם הישראלי היפה. אתם אנשים מיוחדים".

מפקד המשלחת אל"מ (מיל') מזרחי אמר: "המשלחת מונה 70 איש, והחלק הארי של המשלחת הוא אנשי מילואים. עזבנו את הבית בערב החג באהבה גדולה. תמיד ניתן עדיפות למשימה לאומית כזו, והזכות להציל חיים גם אם זה במרחק של אלפי קילומטרים מהבית. הצוותים נמצאים בשטח. אתמול עבדנו על מספר אתרים מאוד גדולים, והיום אנחנו ממשיכים בשני אתרים גדולים, משרדים ובית ספר. אני לא זוכר אחר ורע לתהודה כפי שיש לפעילות שלנו. כשאנחנו מגיעים לאתר אנשים עומדים ומוחאים לנו כפיים. הבאנו לכאן את שיא הטכנולוגיה. כבוד גדול עבורנו להיות חלק מהמאמץ הזה".

נציין כי היום התחילו את היום השלישי לפעילות המשלחת.  היום נמשך המאמץ המרכזי לחילוץ והצלה בשני מוקדים: המוקד הראשון הוא באתר ברחוב אמסטרדם כאשר ההתקדמות המשמעותית עד כה היא בהתמקמות המנוף הגדול ותחילת הנפת האלמנטים מהתקרה שנוסרה לאורך כל הלילה.

באתר השני ברחוב טלאלפן עובד צוות אחר אשר ממשיך את מאמצי החילוץ מאתמול.  מאמץ נוסף הוא סיקור המבנים.0 תגובות