הצלחה לפרויקט תלושי המזון של השר דרעי: 230 אלף משפחות קיבלו סיוע

איתי גדסי No Comments on הצלחה לפרויקט תלושי המזון של השר דרעי: 230 אלף משפחות קיבלו סיוע

השר דרעי אמר לאחר ההצלחה בפעימה הראשונה: "התעקשתי על מתן סיוע לזכאים לצורך רכישת מוצרים חיוניים בכבוד. נמשיך לסייע לכל אלה שזקוקים לעזרה וקולם לא נשמע". במקביל נמשכת האפשרות להירשם למי שטרם נרשם וזכאי לסיוע | כל הפרטים

אריה דרעי צילום: פלאש 90
9:36
24.05.22
קובי פינקלר No Comments on נתפסה חולית מחבלים שתכננו לבצע פיגועים ולפגוע בח"כ בן גביר

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

פרויקט תלושי המזון למשפחות חלשות שמוביל משרדו של השר אריה דרעי ממשיך ובהצלחה גדולה בכל חלקי הארץ. מתוך כ- 290 אלף משקי הבית הזכאים לכרטיסים בפעימה א', המהווים למעלה ממיליון נפשות ב-254 רשויות מקומיות, נמסרו הכרטיסים לכ-230,000 משקי בית.

כ-165,000 כרטיסים חולקו באזור של אשל ירושלים וכ-125,000 חולקו באזור של פתחון לב. מתוך משקי הבית שכבר קיבלו את הכרטיסים, כ-95% שפעלו את הכרטיס בסכום כולל של כ-150 מלש"ח (בפעימה א' בלבד) ועד היום מימשו ורכשו הזכאים מזון ומוצרים חיוניים בסכום של כ-100 מלש"ח. כאמור, פעימה ב' החלה אמש ובמשרד הפנים מעריכים כי פעימה ג' תוכל לצאת לדרך החל מאמצע חודש מאי.

כך למשל, באשדוד נמסרו כ-96% מתוך 12,441 הכרטיסים המיועדים למשקי הבית הזכאים בעיר ומהם שופעלו כ-92%. בתל אביב נמסרו 5,322 כרטיסים מתוך 7,070 כרטיסים שמיועדים ל-6,762 משקי בית שהצליחו ליצור עמם קשר.

בבאר שבע נמסרו הכרטיסים ל- 88% מתוך משקי הבית הזכאים ולמעלה מ-96% מהכרטיסים כבר שופעלו. בירושלים נמסרו כ-75% מתוך 47,845 כרטיסי המזון המיועדים לזכאים ומהם שופעלו כ-91% מהכרטיסים.

בחיפה נמסרו 8,175 כרטיסים מתוך 11,366 משקי בית שנמצאו תקינים ומהם שופעלו כ-84% וכ-48% מהם מומשו בפועל.

בין הרשויות שבהן נמסרו למעלה מ-90% מכרטיסי המזון לזכאים בפעימה א', ניתן למצוא את בית שמש, בית"ר עלית, אבו גוש, כסייפה, גבעת זאב, גדרה, כפר קאסם, לקיה, מודיעין עלית, מעלה אדומים, נתיבות, ערד, ערערה בנגב, ראשל"צ, רמלה, שגב שלום, תל שבע, אבו סנאן, אום אל פחם, אור יהודה ועוד.

יודגש כי הפערים בין מספר הזכאים לנתוני המסירה בפועל נובע משלל סיבות ובהן היעדר פרטי התקשרות, כתובות לא נכונות שנמסרו על ידי הרשות המקומית, זכאים שנפטרו ועוד.

שר הפנים אריה דרעי אמר על הצלחת הפרויקט מציל המשפחות: "אני שמח וגאה להוביל את הפרויקט החשוב הזה. המאמצים הכבירים שהושקעו מצד כל הגורמים נושאים פרי בשטח. הפגיעה מהקורונה הכלכלית חייבה אותנו לפעול למען אותן משפחות שנפגעו קשה ביותר וחלקן הגיעו לחרפת רעב. לכן התעקשתי על מתן סיוע לזכאים לצורך רכישת מוצרים חיוניים בכבוד. נמשיך לסייע לכל אלה שזקוקים לעזרה וקולם לא נשמע".

כזכור, באמות המידה שעליהן חתם שר הפנים, נקבע כי הסיוע יוקצה למקבלי הנחה בארנונה לפי מבחן הכנסה בשיעור של מעל 70% ולאזרחים ותיקים המקבלים גמלת הבטחת הכנסה, בכפוף לנתונים הקיימים במחלקות הגביה ברשויות המקומיות. כל אלה, זכאים לכרטיסי המזון ללא צורך בהגשת בקשה והם יגיעו לבתיהם באמצעות שליח.

בנוסף, כל מי שאינו רשום במחלקות הגביה של הרשויות אך היה עומד בתנאים אלה אילו היה מחזיק בנכס לעניין תשלום ארנונה, רשאי להגיש בקשה לרשות המקומית לקבלת הכרטיסים וזו תיבחן ע"י הרשויות ובפיקוח משרד הפנים.

מי שיימצא זכאי בכפוף למבחן ההכנסה שנקבע, יקבל את הכרטיסים רטרואקטיבית במקרה שיאחר את מועד חלוקתם ובלבד שבקשתו תוגש לא יאוחר מיום 16/05/21.

לכן במשרד הפנים קוראים לתושבים להזדרז ולהגיש את הבקשות. עוד הוסיפו כי על הזכאים לוודא, בטרם שימוש בכרטיס, שאכן כרטיסם שופעל והדגישו כי מדובר בכרטיסים נטענים שעם גמר השימוש בהם, ובהינתן זכאות, יוטענו בסכום נוסף לרכישת מזון.

לכן קיימת חשיבות לשמירה על הכרטיס לטובת שימוש בפעימות הבאות. במשרד הפנים הדגישו גם, כי הם מודעים לבעיית העומס על מוקדי הטלפונים של העמותות ופנו אליהן בדרישה להוסיף כוח אדם בהתאם לצורך.

 0 תגובות