המשטרה מתעלמת: צעיר חרדי נעצר באלימות נזקק לטיפול והושאר במעצר

ישראל רובין No Comments on המשטרה מתעלמת: צעיר חרדי נעצר באלימות נזקק לטיפול והושאר במעצר

צעיר חרדי נפצע בעינו במהלך מעצר משטרתי אלים בריקוד הדגלים בירושלים, ונזקק לטיפול רפואי. עדי ראייה שצלמו את המעצר רצו למסור עדות במשטרה, אולם סורבו "עקב עומס". היום החליט השופט להאריך את מעצרו

ריקודגלים בשנה שעברה בכותל צילום: פלאש 90
15:00
24.09.21
אתר קול חי No Comments on שלמה כהן בשמחת חג עם המלחין ר' חיים בנט • צפו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

אלימות במצעד הדגלים: צעיר חרדי נפצע אמש (שלישי) בעת מעצר אלים בריקוד הדגלים בירושלים. הנוכחים במקום צילמו את רגעי המעצר, אולם במשטרה סירבו לקבל אותם לעדות "עקב עומס".

הצעיר נזקק לטיפול רפואי והושאר במעצר, היום (רביעי) החליט שופט ביהמ"ש השלום בירושלים אלעד לנג להאריך את מעצרו.

לפי פרוטוקול הדיון, הבחור נעצר לאחר ששוטרים ביקשו ממנו לעזוב את מקום ריקוד הדגלים והוא סירב. הבחור היה בגבו לגדר, ובעת המעצר האלים נפצע בעינו ונזקק לתפרים והדבקה.

עורך דינו נתי רום, המסייע לו מטעם ארגון חוננו, תיאר כי כאשר הנוכחים שהיו עדים למעצר האגרסיבי ואף צילמו אותו ביקשו להעיד במשטרה, הופנו לתחנה אחרת. בתחנה השניה נאמר להם שיש עומס, ואינם יכולים לקבלם.

למרות שלבחור אין עבר פלילי וזהו מעצרו הראשון, ולמרות שהמשטרה לא ראתה את סרטון תיעוד המעצר עקב העומס, החליט שופט ביהמ"ש השלום בירושלים אלעד לנג להאריך את מעצרו עד מחר בצהריים.

עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו תיאר את המעצר, "מדובר באירוע מביש בו משטרת ישראל מורה לא על פי חוק, לאזרח, לעזוב את המקום תוך הפעלת אלימות קשה בכוח של שוטרים.. צעקו עליו ללכת ומיד תקפו אותו ללא כל הצדקה. כולי תקווה שזה יעבור למח"ש, הוא נזקק לטיפול רפואי. כל עוונו הוא שהוא נצמד לגדר".

מאיר אינדור, ממייסדי מצעד הדגלים המקורי, חבר בעמותת עם כלביא ויו"ר ארגון אלמגור, היה עד לאירוע. לדבריו "ראיתי שיש קבוצה שהמתינה לפתיחת שער שכם, אך השוטרים ביקשו מהם להמשיך לעבר שער יפו. ניסיתי לתווך בינם לבין השוטרים, ואכן רוב הקבוצה התקדמה לשער יפו".

אינדור תיאר את המעצר "נשארו מעט שהתחילו להתווכח עם השוטרים, והיס"מניקים התחילו לזרז את הקבוצה באמצעות דחיפות וכוח. השוטר תפס אותו בגב והרים לו את הידיים אחורה, כך שהבחור היה חייב להתכופף כדי שלא ישברו לו הידיים, ואז ראשו פגע בקסדה של השוטר".

לדברי אינדור הבחור כלל לא נראה כחלק מהקבוצה. אינדור פנה לתת ניצב שמואל מרציאנו, סגן מפקד המרחב, וביקש ממנו לפעול " אני מאוכזב מאוד מכך ששמואל מרציאנו לא עמד בהבטחתו לשחרור העצורים, בלשונו 'תכף נשחרר אותם'. זה היה כדי להיפטר ממני.

לדעתי הם מתעקשים על מעצרו בגלל שנפצע, או כדי להראות לתקשורת שהיו מעצרים משני הצדדים. השוטר שליווה אותו ניסה לתקן את הגרסה שלו לפציעה "אתה מתכוון שאתה התכופפת", היה חשוב לשוטר להטיל את זה עליו. ראינו בעבר שלמשטרה יש שיקולי נראות ולא רק שיקולים פליליים. אני קורא למשטרה למלא את הבטחת המפקד ולשחררו מיידית".0 תגובות