הגר"ש עמאר: "רפורמת הכשרות מבטאת חוסר אחריות"

ארי טננבוים No Comments on הגר"ש עמאר: "רפורמת הכשרות מבטאת חוסר אחריות"

הראשון לציון ורבה של ירושלים, הגאון רבי שלמה עמאר התבטא בחריפות כנגד תמיכתו של הרב אליעזר מלמד בהקמת מתחם הכותל הרפורמי ואמר: "כל מי ששולח יד בכותל המערבי – ברור לי שלא ינקה. זה שריד בית מקדשנו. חלום של כל הדורות. עושים שם חילול השם. וכי חסר להם היכן להתפלל והיכן להשחית את דרכם"

הגר"ש עמאר צילום: פלאש 90
21:39
21.10.21
יעקב ריבלין ואבי בלום No Comments on מרתק: צמד מגישי "פילפוליטיקה" בשיח על דמותו של הרב שך זצ"ל

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הראשון לציון ורבה של ירושלים, הגאון רבי שלמה עמאר יוצא במתקפה חריפה נגד רב היישוב 'הר-ברכה' אליעזר מלמד, אשר קרא להתיר לרפורמים לערוך את פולחנם בכותל המערבי, ואף לחייב את רב הכותל לסייע להם ולתת להם ספר תורה.

בראיון לעורך הראשי של עיתון 'מרכז העניינים' שניאור ובר אמר הגר"ש עמאר כי "כל מי ששולח יד בכותל המערבי – ברור לי שלא ינקה. זה שריד בית מקדשנו. חלום של כל הדורות. עושים שם חילול השם. וכי חסר להם היכן להתפלל והיכן להשחית את דרכם".

רבה של ירושלים הוסיף ואמר ביחס לדבריו של הרב מלמד כי "מי שמתיר לרפורמים להתפלל שם, אני מוכרח לומר בצער כי וודאי שאין לו יראת השם. יותר טוב שיזרוק את הכיפה שלו ויודיע שאינו שייך לשומרי תורה ומצוות".

כזכור, בשבוע שעבר פרסם הרב מלמד מאמר בו הוא מביע את תמיכתו בתפילת רפורמים בכותל הדרומי, 'כותל ישראל', למרות שזו תפילה מעורבת וכמעט רוב רבני המגזר הדתי-לאומי מתנגדים לכך. הוא קורא לציונות הדתית ולחרדים לא להצטער מכך שהרפורמים מתפללים בכותל.

לדברי הרב מלמד במאמר שגרר ביקורת רחבה וסערה ציבורית נוכח דבריו המקוממים: "מכיוון שישנם יהודים רבים שמזדהים עם התנועה הקונסרבטיבית והרפורמית, ועל פי הערכים המנחים אותם תיקנו לעצמם תפילות משותפות לגברים ונשים בנוסח ובכללים שאינם על פי ההלכה המסורה ומנהגי ישראל, והם חפצים להתפלל ליד הכותל המערבי כרצונם, נכון לקבוע שב'עזרת ישראל' יוכלו לקיים את תפילותיהם בכבוד הראוי".

רב היישוב 'הר ברכה' פנה לרב שמואל רבינוביץ, "ראוי לרב הכותל שיכבד את כל היהודים מכל הזרמים. וכאשר תרצה קבוצה של קונסרבטיבים או רפורמים לבוא להתפלל, יקבל את פניהם ב'עזרת ישראל' בברכת ברוכים הבאים. ואף ש'עזרת ישראל' אינה כפופה להוראותיו ההלכתיות כדין בית כנסת, היא צריכה להיות מקום שגם לו הוא דואג במרב הכבוד".


0 תגובות