הילד בן ה-10 בפנייה נרגשת לליבו של ראש העיר • האזינו וצפו

דוד קליגר No Comments on הילד בן ה-10 בפנייה נרגשת לליבו של ראש העיר • האזינו וצפו

את הסיפור של ילדי 'מעלה אדומים' אנחנו מלווים תקופה ארוכה, הבוקר התאספו הילדים בחצר העירייה לתפילת שחרית במחאה על הזלזול בהם ואי ההיענות מצד ראש העיר, בתוכנית 'הפוך על הפוך' שוחח הרב משה בן לולו עם נציג ההורים אבי אשורי, ויש גם תגובה מרגיזה של העירייה • האזינו וצפו

23:10
24.02.21
בנצי לייזרוביץ No Comments on שריפה פרצה בבניין מגורים בב"ב: שני ילדי חולצו

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

הסיוט של ילדיה החרדים מעלה אדומים נמשך, וכל בוקר הם מוצאים את עצמם שעה ארוכה בנסיעה לירושלים, הבוקר התקיימה מחאה בחצר העירייה ובתוכנית 'הפוך על הפוך' שוחח הרב משה בן לולו עם נציג ההורים אבי אשורי שבלב כואב סיפר על הסבל היומיומי של הילדים.

האזינו:

בעקבות פנייתנו שלחה העירייה תגובה שיש לציין שהיא די מרגיזה ומקוממת וזו לשונה:

חדשות לבקרים מגיעים לעירייה פניות להקמת מוסדות חינוך שונים למגזר החרדי. מגזר זה מגוון מאוד והמשנה החינוכית של כל ארגון בתוך המגזר היא ייחודית רק לו והארגונים והעמותות השונים אינם מוכנים ללמוד באותו מוסד עם חרדים מתנועה אחרת.

עיריית מעלה אדומים סייעה בהקמת בית ספר מוכר שאינו רשמי לטובת התושבים. ביה"ס תורני יצחקי הפועל במבנה ביה"ס ענבלים לשעבר, מספר התלמידים בו נמוך וניתן להוסיף לו למעלה מ-200 תלמידים, אין אפשרות לעירייה לספק מבנים לכל פיצול ופיצול אידאולוגי בתוך המגזר.

לפיכך הוצע בעבר לזרם "נוות ישראל" להראות יכולת ולהקצות להם קרקע שיבנו מבנה לביה"ס באזור התעשייה.

במקרה זה ביה"ס החרדי תורני יצחקי שפועל במבנה קיים (ביה"ס ענבלים) מבנה מכובד, ראוי, עם אולם ספורט, מגרשי ספורט ומתקנים ועבר שיפוץ שנתן בעבר מענה ל-400 תלמידים היום לומדים בו רק 190 תלמידים ולפיכך העירייה הציעה ל"נוות ישראל" לעבור למבנה ביה"ס זה שכן יש בו מקום לתלמידים רבים נוספים ואף הוצע להם להקים הנהלה משותפת, הצעת העירייה נתקלת שוב ושוב בסירובם בשל מחלוקות מגזריות ופוליטיות.

יתרה מכך, כיום" נוות ישראל" נמצאת על קרקע פרטית שלא שייכת לעירייה, במבנים לא תיקניים ואין העירייה יכולה לקחת אחריות על מבנים שנמצאים על קרקע שלא שלה ובסופו של דבר יצטרכו להתפנות ממנה. משום כך, ההצעה של ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, בני כשריאל, ומערכת החינוך לשלבם במבנה ביה"ס ענבלים לשעבר היא הפתרון הטוב ביותר למען בטיחותם ולמען המשך לימודים ראוי ותקין.

כמו כן, עקב בעיות ביטחוניות נדרשה העמותה לבנות קיר מגן גבוה יותר מהגדר הקיימת, העמותה מתעלמת מכך ומבקשת להכניס למגרשה מבנים יבילים החדירים לקליעים דבר מסוכן ולא בטיחותי, גם אין אפשרות להתיר להם מבנים ניידים מאחר ויש חשש שהקרקע עליה הם עומדים היא רכוש של פלסטינאים.0 תגובות