3 חולים שטופלו בנוגדנים מבוססי פלסמה החלימו במהירות ושוחררו

בנצי לייזרוביץ No Comments on 3 חולים שטופלו בנוגדנים מבוססי פלסמה החלימו במהירות ושוחררו

מזה כשלושה חודשים בביה"ח הדסה נלקחו דגימות פלסמה מחולים שהחלימו, בסיוע ארגון "יד אברהם" ומנהיגי העדה החרדית. 3 חולים שטופלו בנוגדנים החלימו בצורה מהירה מהרגיל ושוחררו לביתם

מחלקת קורונה. אילוסטרציה צילום: פלאש 90
19:44
20.10.20
מערכת האתר No Comments on צפו בשידור חי: מעמד הגמר בתחרות "פרס הראשון לציון"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

3 החולים הראשונים שעשו היסטוריה ארצית וטופלו במסגרת המחקר הקליני בהדסה, הדגימו הטבה קלינית מהירה לטיפול בנוגדנים מבוססי פלסמה וכבר שוחררו לביתם מהאשפוז בהדסה.

חברת קמהדע, אשר דווחה על תחילת גיוס החולים, עדכנה בדיווחיה כי במבחן ניטרול הווירוס נצפתה פעילות ניטרול מעודדת של המוצר וכי החברה מתכננת המשך בחינה של מוצר הנוגדנים כטיפול מניעתי פוטנציאלי למחלת הקורונה, בקרב מתנדבים בריאים המצויים בסיכון, במחקר קליני נפרד.

ניכר כי צוות הדסה מאוד מרוצה מהמחקר הקליני. ד"ר אסא קסלר, רופא במחלקת הקורונה ובפנימית א' בהדסה עין כרם, מציין כי "בהתאם למתווה המחקר הקליני שאושר, חולי הקורונה המקבלים את הטיפול הינם כאלה הסובלים מדלקת ריאות בגין הנגיף, ולפי שעה ולמרות שאנו בתחילת הדרך אנחנו מאוד מעודדים".

המחקר, שאושר ע"י משרד הבריאות, מקיף מספר בתי חולים ובמסגרתו ניתן טיפול ייחודי וראשון מסוגו בארץ, המתבסס על המוצר של קמהדע, המתמחה בפיתוח וייצור מוצרים מבוססי פלסמה, על בסיס נוגדנים נגד קורונה, שבודדו וטוהרו ע"י קמהדע מפלזמה של תורמים שהחלימו ופיתחו רמה גבוהה של נוגדנים נגד הנגיף.

פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה, היה בין יוזמי איסוף הפלסמות מחולי קורונה שהחלימו, על מנת שמתרומות אלו יופק טיפול בנוגדנים.

"מזה שלושה חודשים שבהדסה נאספו, למרות התנגדות התחלתית של מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, תרומות פלסמה מחולי קורונה אשר לאחר החלמתם, בסיוע ארגון "יד אברהם" ומנהיגי העדה החרדית נבדקו והיו שליליים לווירוס ובעלי רמת נוגדנים (סרולוגיה) גבוהה בדמם.

את תרומות הפלסמה אסף בנק הדם בהדסה והעבירן יחד עם מנות שנאספו ע"י מד"א אל חברת קמהדע, שם הופקו הנוגדנים המתאימים לטיפול הניסיוני שמעורר תקוות רבות בארץ ובעולם כולו.

אנו בהדסה גאים להיות לא רק מעבדת בדיקות הקורונה העסוקה והאפקטיבית ביותר בישראל, אלא גם בית החולים האוסף מעשרות רבות של מחלימים את הפלסמות שהם תורמים, על מנת לקיים מצוות ערבות הדדית ולהציל חולי קורונה מהתדרדרות למצוקה נשימתית וממוות".0 תגובות