169 מאומתים חדשים, 0.52% מהבדיקות חיוביות

צבי טסלר No Comments on 169 מאומתים חדשים, 0.52% מהבדיקות חיוביות

אתמול התגלו 169 מאומתים חדשים, 0.52% מהבדיקות חיוביות. 93 מאומתים נוספים מחצות. 128 מהחולים במצב קשה. 84 במצב קריטי, 26 מחוברים לאקמו ו-73 מונשמים

בדיקת קורונה מהירה צילום: ביקורופא וקבוצת רימיפארם
13:55
17.01.22
שלמה ריזל No Comments on המורדים החות'ים תקפו נמל באבו דאבי: "המסר הגיע ליעדו"

התכניות האחרונות

ארכיון תוכניות מוקלטות

גם בפייסבוק

היום ברדיו

[daily-schedule schedule=1]

פוסטים אחרונים

תגיות

משרד הבריאות מעדכן הבוקר (ראשון), כי אתמול התגלו 169 מאומתים חדשים מתוך 32,976 בדיקות שבוצעו, 0.52% מהבדיקות חיוביות. 93 מאומתים נוספים מחצות.

מניין החולים הפעילים בישראל עומד על 7,406. 168 מאושפזים בבתי חולים. 128 מהחולים במצב קשה. 84 במצב קריטי, 26 מחוברים לאקמו ו-73 מונשמים. 17 חולים במצב בינוני ו-23 קל.

מניין הנדבקים מאז תחילת הגל הראשון ועד כה עומד על 1,342,022. מניין הנפטרים המצטבר עומד על 8,184.

מבצע החיסונים: 6,306,501 בני אדם התחסנו במנה הראשונה ו-5,772,575 חוסנו גם במנה השנייה. 4,069,,085 מחוסנים במנה השלישית.

במכבי שירותי בריאות מעדכנים הבוקר כי עד לשעה 11:00 זימנו כ-28,500 מבוטחי ומבוטחות הקופה תור לחיסון ילדים בגילאי 5-11 נגד נגיף הקורונה, המהווים כ-11.5% מפוטנציאל המתחסנים בגילאים אלו. החל מתחילת מבצע החיסונים לגילאי 5-11 חוסנו במתחמי מכבי למעלה מ-16,000 ילדים וילדות מבוטחי הקופה.

בתוך כך, בעקבות זיהוי המאומת לנגיף האומיקרון שחזר ממלוואי ונסע באוטובוס מאילת לתל אביב, משרד הבריאות קורא לכל מי שנסע ביום שני, 22/11/2021 בקו אוטובוס 390 של חברת אגד, שיצא בשעה 14:30 מתחנה מרכזית תל אביב (קומה 6) לכיוון אילת, לגשת בהקדם ולהיבדק בבדיקת PCR באחד ממתחמי הבדיקות ולהיכנס לבידוד עד לקבלת תוצאת בדיקה שלילית.

אמש (מוצ"ש) התכנס קבינט הקורונה, בו הוחלט אל מתווה לכניסה ויציאה מהארץ, במסגרתו תיאסר כניסת זרים לישראל מכל המדינות, למעט מקרים שיאושרו ע"י ועדת חריגים.

על פי המתווה, ישראלים המוגדרים מחוסנים או מחלימים על פי נהלי משרד הבריאות, יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השלישי שתוצאתה שלילית, הנ"ל יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השלישי, יידרשו להשלים בידוד מלא.

איכוני השב"כ חוזרים: הקבינט אישר את התוכנית להתמודדות עם הקורונה

ישראלים לא מחוסנים יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השביעי שתוצאתה שלילית, הנ"ל יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השביעי, יידרשו להשלים בידוד מלא.

ישראלים ששבו ממדינות שהוגדרו כאדומות (רשימה מלאה הופצה ע"י מטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה) יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה יועברו לבידוד במלונית קורונה עד לקבלת תשובה. לאחר קבלת תשובה שלילית, הנ"ל יועברו להמשך בידוד ביתי וביום השביעי יבצעו בדיקת PCR נוספת. בכפוף לתשובה שלילית בבדיקה השנייה, הנ"ל ישוחררו מבידוד.

המדינה תיידע את הישראלים שיוצאים לחו"ל כי ייתכן שינוי בהנחיות בעת שהייתם מחוץ לישראל, וכי הם ישאו באחריות לעמוד בהנחיות העדכניות בעת שובם לישראל.

עוד הוחלט, אמש כי יעשה שימוש באיכונים סלולריים שיופעלו על ידי שירות הביטחון הכללי (שב"כ) למעקב אחר מאומתים שנושאים את הזן החדש "אומיקרון", במטרה לאתרם ולקטוע את שרשראות ההדבקה. החלטה זו תיכנס לתוקף לאחר אישור שרי הממשלה, בתקנות לשעת חירום. במקביל, יקודם הליך החקיקה בנושא.

בנוסף, הוחלט כי בחללים סגורים, יוחל מתווה התו הירוק בהתכנסות העולה על 50 משתתפים (במקום 100 משתתפים, על פי המצב הנהוג כיום).

ראש הממשלה, נפתלי בנט נשא דברים בפתח הדיון: "שבוע טוב לכולם. אנחנו נמצאים כרגע במרחב אי ודאות, זה מרחב לא פשוט ולא נוח להיות בו. אני הגדרתי את זה מוקדם יותר היום כ"תקופת הערפל".

המפתח פה הוא זהירות, ומינימום סיכונים, עד שנלמד יותר. אנחנו רוצים לשמור על ההישג האדיר של מדינת ישראל בדלתא – ישראל פתוחה ומתפקדת, עם כלכלה מתפקדת, ומערכת חינוך פעילה, כשהילדים הולכים לבית הספר. זו העדיפות העליונה.

צילום: קובי גדעון /לע"מ

לשם כך אנחנו נצטרך פיקוח הדוק על גבולות המדינה. בכל יום אנחנו נלמד יותר ונדע יותר. אנחנו כרגע מקדימים את העולם באיסוף מידע, וגם בקבלת החלטות מהירה.

במהלך השבת קיימנו הרבה מאוד דיונים, עם אנשי משרד הבריאות, עם קבוצות מומחים, ובמוצאי השבת קיימתי שיחה עם מנכ"ל פייזר ומנכ"ל מודרנה.

ההמלצות שנביא הלילה הן המלצות של ראש הממשלה, של שר הבריאות ושל משרד הבריאות. יש פה עמדה אחת של כולנו, וזה חשוב מאוד לאמון הציבור.

צילום וידאו: רועי אברהם /לע"מ, סאונד: בן פרץ /לע"מ

אני מבקש להעביר פה מסר חשוב, גם לקראת האירועים ההמוניים של חג החנוכה: האינדיקציות מראות שחיסון מונע תחלואה קשה והבוסטר משמעותי מאוד להגנה מפני מחלה קשה. כלומר, גם אם נדבקת, הבוסטר שומר עליך ועלייך מפני מחלה קשה.

לכן, דווקא עכשיו, לפני שהווריאנט מתפשט, זה בדיוק הזמן להתחסן. זה בדיוק חלון ההזדמנות להגן על בני המשפחה שלכם, על הילדים שלכם, על עצמכם.

מי שעוד לא התחסן בבוסטר, פשוט מוותר מרצונו על שכבת הגנה חיונית, בזמן קריטי.

לקראת אירועי החנוכה, כדי שהילדים יוכלו לצאת ולחגוג בבטחה, קחו אותם להתחסן. אני מבקש לאחל לכולם שבוע טוב וחג חנוכה שמח", אמר בנט.0 תגובות